Ambra bada możliwości wejścia z Cydrem Lubelskim do Europy Zach. m.in do Niemiec

Ambra bada możliwości wejścia ze swoim Cydrem Lubelskim na kilka głównych rynków Europy Zachodniej m.in do Niemiec – mówią przedstawiciele Grupy Ambra, producenta i dystrybutora win, alkoholi oraz Cydru Lubelskiego.
- Aktualnie badamy możliwości wprowadzenia Cydru Lubelskiego na kilku głównych rynkach Europy Zachodniej. Koncentrujemy się przy tym na naszych unikalnych specjalnościach: Cydr Lubelski Niefiltrowany, Antonówka, Cydr Lubelski Lodowy – mówi prezes Grupy Ambra, Robert Ogór.
- Obecnie badamy możliwości sprzedaży Cydru Lubelskiego na rynku niemieckim we współpracy z naszym akcjonariuszem. Działamy jednak autonomicznie na naszych rynkach, ponieważ preferencje konsumenckie na różnych rynkach są bardzo zróżnicowane - dodaje Piotr Kaźmierczak, wiceprezes Grupy Ambra.
- Kluczową przewagą biznesową jest rozpoznanie lokalnych potrzeb i tego typu współpracę ograniczamy tylko do najbardziej obiecujących projektów – mówi też Piotr Kaźmierczak.
Grupa Ambra w czerwcu 2005 r. zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a głównym akcjonariuszem grupy posiadających 61,12 proc. akcji jest notowany na giełdzie we Frankfurcie niemiecki koncern Schloss Wachenheim AG – jeden z największych światowych producentów win musujących.
Czytaj też: „Grupa Ambra może niedługo szerzej wejść z Cydrem Lubelskim na rynki zagraniczne”
Grupa Ambra jest liderem rynku wina w Polsce oraz czołowym producentem, importerem i dystrybutorem win w Europie Środkowej i Wschodniej. Tworzące ją spółki prowadzą działalność na rynkach Polski, Czech, Słowacji i Rumunii. Do Grupy należą takie marki jak m.in. DORATO, CIN&CIN, PICCOLO, CYDR LUBELSKI czy PLISKA.
Pod marką Centrum Wina Grupa Ambra prowadzi w Polsce największą sieć specjalistycznych sklepów winiarskich, jest również największym dostawcą win premium do gastronomii.
Oferta Grupy Ambra opiera się z jednej strony na winach własnych marek, które są produkowane przez Grupę lub na jej zamówienie w różnych krajach świata, a z drugiej na winach importowanych od największych producentów Francji, Włoch, Hiszpanii, Bułgarii, Chile czy Australii.


Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
KOMENTARZE
Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!