Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Firma +H2O liczy, że sprzeda w tym roku ponad 10 mln butelek cydru

  • Autor: Barbara Woźniak, portalspozywczy.pl
  • Data: 23-05-2014, 14:47
Firma +H2O liczy, że sprzeda w tym roku ponad 10 mln butelek cydru
fot. +H2O

Firma +H2O, producent cydru, wódki i śliwowicy, ocenia, że w tym roku może sprzedać ponad 10 milionów butelek cydru, czyli niemal dziesięć razy więcej niż w 2013 roku - zapowiadają w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl przedstawiciele firmy +H2O.

- Nasze zdolności produkcyjne to ok. 50 milionów litrów. W ubiegłym roku sprzedaliśmy łącznie około 1,5 miliona butelek cydru, a jeśli chodzi o ten rok to liczymy, że sprzedamy powyżej 10 milionów butelek - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Andrzej Pawelec, udziałowiec spółki +H2O.

- Jesteśmy producentem nie tylko cydru, ale też np. śliwowicy koszernej i koszernej wódki ziemniaczanej. W tej chwili jednak kładziemy główny nacisk handlowy i produkcyjny na kategorię cydru. Już sam kwiecień właściwie niemal przekroczył całą naszą sprzedaż cydru w ubiegłym roku, a przed nami jeszcze jest lato, dlatego jesteśmy optymistyczni - dodaje w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Andrzej Piotr Pawelec, dyrektor generalny spółki +H2O.

- Cydry stanowią blisko połowę naszej sprzedaży pod względem wartościowym. Ubiegły rok był zaskakująco dobry pod względem cydrów zarówno jeśli chodzi o eksport, jak i o rynek krajowy - mówi również Andrzej Piotr Pawelec.

Firma +H2O pod koniec kwietnia wprowadziła na półki sklepowe w sieci Biedronka w całym kraju polski cydr app!cydr i oceniała, że w ciągu 10 dni sprzedanych zostało już ok. 0,5 miliona butelek tego cydru. W całym maju ma trafić do sklepów Biedronka milion butelek app!cydru.

Andrzej Piotr Pawelec mówi też, że około jednej trzeciej przychodów ze sprzedaży spółki +H2O pochodzi z eksportu, a dwie trzecie z rynku krajowego.

- W tej chwili nasz cydr wysyłamy m.in. do Wielkiej Brytanii, ale też bardzo dobrze rozwija się eksport do Stanów, gdzie cydr staje się coraz bardziej popularny nie tylko we wschodnich Stanach, ale też w środkowych i zachodnich - mówi Andrzej Piotr Pawelec.

- Ogromnymi rynkami cydru są wszystkie kraje na wyspach, czyli nie tylko Wielka Brytania, ale też Irlandia i Szkocja, a także wszystkie kraje skandynawskie - dodaje.

Zadaniem niektórych ekspertów, pod koniec tej dekady może nawet przekroczyć 50 milionów litrów rocznie, czyli osiągnąć połowę obecnej konsumpcji piwa.

Cała ubiegłoroczna sprzedaż cydru w Polsce wyniosła ok. 2 milionów litrów.

App!cydr to cydr produkowany w tradycyjny sposób przez firmę +H2O, a podstawę stanowią polskie jabłka.

Firma +H2O, oprócz app!cydru, ma w ofercie także cydr 7 Sadów oraz eXcider i Joker.

+H2O to firma rodzinna. Jej historia sięga 1990 roku, gdy jeszcze jako przedsiębiorstwo produkcyjne Cin&Cin SA wprowadziła na rynek kilkanaście różnych produktów (również bezalkoholowych napojów dla dzieci).

Produkty spółki są eksportowane do wielu krajów Europy i innych kontynentów m.in. do Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Izraela, Niemiec, Austrii i Francji. Na eksport trafia ok.25-30 proc. produkcji +H2O.

Podobał się artykuł? Podziel się!

KOMENTARZE: (1)

Wypowiedz się! Twoja opinia jest ważna!

  • Pioter 16-09-2014, 14:51:
Piłem ale smaku cydru to jest raczej mało, to produkt czysto przemysłowy- gorzelniczy.

Zobacz wszystkie komentarze (1)

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na TwitterzePOLECAMY W SERWISACH