Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Grupa Żywiec kultywuje i promuje lokalne tradycje miast

 • Autor: portalspozywczy.pl/pr
 • Data: 22-05-2017, 13:38
Grupa Żywiec kultywuje i promuje lokalne tradycje miast
fot. grupazywiec.pl

Promocja historii miasta poprzez nowoczesną formę turystyki, edukacja zdrowotna osób starszych, spotkanie z historią niezwykłych mieszkańców, udział w konkursie robotyki – to tylko kilka z projektów, które zostały zrealizowane przez łącznie 30 organizacji pozarządowych z Żywca, Elbląga, Warki i Leżajska w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.

- Bardzo nas cieszy, że możliwość zgłoszenia projektu do realizacji w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec spotkała się z tak dużym zainteresowaniem i że możemy wspólnie angażować mieszkańców do współpracy na rzecz promocji lokalnej tradycji. Jako producent piwa szczególnie zadowoleni jesteśmy z faktu, że Fundusz przyczynia się do współpracy w obszarze edukacji na temat odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu. W tej edycji udało się zrealizować wiele ciekawych inicjatyw i mamy nadzieje, że podobnie będzie w kolejnej edycji, która ruszy w połowie tego roku  – mówi Magdalena Brzezińska, Kierownik Działu Korporacyjnego w Grupie Żywiec.

Pilotażowa edycja konkursu grantowego Grupy Żywiec spotkała się z dużym zainteresowaniem organizacji pozarządowych Żywca, Elbląga, Warki i Leżajska. To nowy sposób finansowania lokalnych projektów skierowanych do mieszkańców miast, w których firma ma swoje browary. W pierwszej odsłonie programu łączna pula środków do wykorzystania wyniosła 180 tys. złotych. Granty zostały wręczone 30 organizacjom w tym lokalnym stowarzyszeniom, fundacjom oraz instytucjom kultury i sportu.

Jedna z ciekawszych inicjatyw pierwszej edycji Funduszu to program Żywieckiej Fundacji Rozwoju „Żywiec z pasją”. Jego celem była promocja niezwykłych historii mieszkańców Żywiecczyzny, o których lokalni goście opowiadali podczas cyklu „Spotkań z pasjonatami”. Wystąpienia prelegentów (naukowców, artystów, przedsiębiorców, etc.) pozwoliły słuchaczom poznać wyjątkowe pasje i doświadczenia ich sąsiadów.

- Zorganizowane przez nas spotkania pokazały, jak wiele talentów skrywa nasze miasto i okolice. Nie zdawaliśmy sobie sprawy, iloma wybitnymi osobowościami możemy się pochwalić. Wśród mieszkańców Żywca znajdują się m.in. tatuatorzy, fotografowie, działacze społeczni, a nawet e-zawodnik znanej drużyny piłkarskiej. Dzięki pomocy Grupy Żywiec te wszystkie osoby miały szansę promocji, która zaowocowała rozpoczęciem nowych współpracy lokalnych – mówi Anna Jafernik.

Inny interesujący projekt to program „Klub Młodych Inżynierów”. W ramach programu Gimnazjalne Stowarzyszenie Razem wspiera uczniów Miejskiego Gimnazjum w Leżajsku w realizacji ich pasji i zainteresowań. Dzięki pieniądzom z Funduszu Społecznego Grupy Żywiec udało się dofinansować udział miłośników robotyki w Europejskich Eliminacjach Konkursu Budowy i Programowania Robotów Botball 2017.

- Początkowo ze względu na to, że eliminacje do konkursu odbyły się za granicą – w Bułgarii, udział w zawodach wydawał się odległym marzeniem uczniów, jednak dzięki wsparciu Grupy Żywiec stał się możliwy. Uczniowie wystartowali w międzynarodowym wydarzeniu, reprezentując nasze miasto i zdobywając ogromne doświadczenie, które z pewnością zaprocentuje w przyszłości – mówi Władysław Pyż, Prezes Stowarzyszenia.

Kolejna edycja programu grantowego Grupy Żywiec odbędzie się jeszcze w tym roku.

Grupa Żywiec to jeden z czołowych producentów piwa w Polsce. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

KOMENTARZE

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na Twitterze


Oferty pracy (8 580) + DODAJ OFERTĘPolecane oferty


Nasi partnerzy

 • hrk.pl
 • monsterpolska.pl
 • jobs4sales.pl
 • przedstawiciele.pl
 • jobexplorer.pl
 • jobexpress.pl
 • infopraca.pl
 • praca.pl
 • praca.pl
Oferty przetargów (2 782 262)


Polecane oferty


Oferty nieruchomości


Polecane oferty


Nasi partnerzy

 • www.industrial.pl
 • www.nportal.pl
 • tabelaofert.pl
Oferty komunikatów (397 662)


Polecane oferty

Nasz partner

 • www.komunikaty.pl
Obiekty konferencyjne

» Wyszukiwanie zaawansowane

POLECAMY W SERWISACH