Partnerzy portalu
partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu
Alkohole i używki

Marie Brizard potrzebuje szybkiej pomocy finansowej. Marka Sobieski idzie w zastaw

Marie Brizard Wine & Spirits podpisała warunkową umowę ze swoim większościowym akcjonariuszem – firmą  Compagnie Financière Européenne de Prises de Participations (COFEPP) na zaspokojenie natychmiastowych potrzeb gotówkowych grupy. Na mocy tej umowy COFEPP, która ma 51 proc. udziałów MBWS, zobowiązała się do sfinansowania potrzeb, m.in. na rynku polskim, na 2020 rok.

Marie Brizard potrzebuje szybkiej pomocy finansowej. Marka Sobieski idzie w zastaw
fot. za mbws.com

- W obliczu pilnych potrzeb gotówkowych wymagających wpływów pieniężnych od 2020 r., wynikających w szczególności ze strat notowanych w przeszłości, sytuacji biznesowej w Polsce, a także zmian legislacyjnych wpływających na rynek win aromatyzowanych, MBWS zbadała wszystkie możliwe rozwiązania i poprosiła swojego większościowego akcjonariusza COFEPP o przyznanie nowego finansowania, które zostanie udostępnione tak szybko, jak to możliwe. Grupa wcześniej zainicjowała kilka nieudanych prób uzyskania finansowania od stron trzecich – podała spółka MBWS.

Spółka poinformowała też, że za zgodą pożyczkodawców bankowych reprezentujących cały dług bankowy MBWS (z wyłączeniem faktoringu), przeniesie na COFEPP najpóźniej do 15 stycznia 2020 r. swoje zobowiązania z umowy kredytowej o wartości 45 mln EUR podpisanej dnia 26 lipca 2017 r. oraz dotychczasowe kredyty w rachunku bieżącym (zadłużenie bankowe), zaś COFEPP udzieli Grupie MBWS dwóch zaliczek w rachunku bieżącym.

Pierwsza zaliczka w wysokości 15 mln EUR zostanie udostępniona MBWS do 17 stycznia 2020 r., z czego 7,4 mln EUR zostanie przydzielone MBWS na działalność w Polsce, a 7,6 miliona EUR zostanie przekazane MBWS we Francji do połowy marca 2020 r.

Druga zaliczka w wysokości 17 mln EUR zostanie udostępniona MBWS do 17 marca 2020 r. i wykorzystana w szczególności na ogólne potrzeby Grupy w zakresie przepływów pieniężnych.

Obie zaliczki byłyby zabezpieczone kilkoma gwarancjami m.in. na aktywach Grupy, w szczególności zastawami na markach Sobieski, markach Marie Brizard oraz William Peel, a także zastawem na udziałach MBWS France, markach Cognac Gautier i Vilniaus Degtiné.

MBWS podwyższy też kapitał akcyjny, co zostanie przeprowadzone z zachowaniem preferencyjnych praw poboru na maksymalną łączną kwotę w wysokości 105,3 mln EUR, poprzez emisję nowych akcji zwykłych, które mają być subskrybowane w gotówce i / lub poprzez kompensatę długów.

Firma COFEPP zobowiązała się do objęcia akcji bez redukcji, aż do wysokości swojego udziału w kapitale MBWS oraz do gwarantowania objęcia do 75 proc. kwoty podwyższenia kapitału, czyli łącznej kwoty (z premią emisyjną) w wysokości 79 milionów euro, w szczególności poprzez potrącenie z wierzytelności obydwu zaliczek i zadłużenia bankowego.

- Jeżeli do 30 czerwca 2020 r., spełnią się warunki zawieszające związane z podwyższeniem kapitału zwrot kosztów zaliczek nastąpi najpóźniej w dniu 31 marca 2022 r. – podano.

Cena subskrypcji nowych akcji, które zostaną wyemitowane w ramach podwyższenia kapitału, wyniosłaby 1,50 euro za akcję.

Diana Holding, akcjonariusz posiadający około 8,8 proc. kapitału zakładowego i praw głosu w MBWS, zobowiązał się głosować za wszystkimi transakcjami przewidzianymi w podpisanej warunkowej umowie, zarówno jako akcjonariusz, jak i poprzez swoich przedstawicieli w radzie dyrektorów,

Po zakończeniu podwyższenia kapitału - gdy przystąpi do niego COFEPP zgodnie z wymienionymi zobowiązaniami udzielając też gwarancji na łączną kwotę 79 milionów euro - COFEPP będzie miało 77,5 proc. kapitału zakładowego i praw głosu w MBWS.

Podobał się artykuł? Podziel się!

więcej informacji:

wódka RSS ALERT    /    alkohole RSS ALERT    /    branża spirytusowa RSS ALERT    /    Marie Brizard RSS ALERT    /    Marie Brizard Wine & Spirits RSS ALERT    /    Cofepp RSS ALERT    /    rynek wódki w Polsce RSS ALERT    /    Sobieski RSS ALERT    /    William Peel RSS ALERT

KOMENTARZE (16)

 • Lipowewzgorze 2019-12-23 21:05:51
  a także zmian legislacyjnych wpływających na rynek win aromatyzowanych - toż wiekszego idiotyzmu dawno nie czytalem :):):)
  • Beka 2019-12-25 21:42:51
   Padłem jak to czytałem 😂
 • Maksymilian Mike 2019-12-28 11:55:34
  SWIADECTWO W SPRAWIE, W JAKI SPOSÓB MOZNA UZYSKAC ??MOJA POZYCZE OD SPÓLKI GENUINE LOAN COMPANY (R.M.L.C) Czesc przyjaciele!!! Nazywam sie Maksymilian Mike. chce poswiadczyc dobrego Pozyczkodawcy, który pokazal mi swiatlo po tym, jak zostal oszukany przez 5 róznych miedzynarodowych pozyczkodawców Internetu, wszyscy obiecuja mi udzielic pozyczki po tym, jak zaplacili mi duzo oplat, które nie przyniosly niczego i nie przyniosly zadnego pozytywnego wyniku. Stracilem moje ciezko zarobione pieniadze i bylo to w sumie 20 000,00 PLN. Pewnego dnia przegladalem internet wygladajac na sfrustrowanego, gdy natknalem sie na zeznania kobiety, która równiez zostala oszukana i ostatecznie powiazano ja z firma pozyczkowa o nazwie Betty Mabel Loan Service i emailem (betty.mabel227@gmail.com), gdzie w koncu dostalem pozyczke, wiec postanowilem skontaktowac sie z ta sama wypozyczalnia, a nastepnie opowiedzialem im moja historie o tym, jak mnie oszukano przez 5 róznych pozyczkodawców, którzy zrobili mi tylko ból. Tlumacze firmie poczta i wszystko, co mi powiedzieli, to nie plakac, poniewaz otrzymam pozyczke w ich firmie, a takze dokonalem wlasciwego wyboru, aby sie z nimi skontaktowac. Wypelnilem formularz wniosku o pozyczke i kontynuowalem wszystko, o co mnie prosilem, i na mój szok, otrzymalem pozyczke w wysokosci 250 000,00 PLN od tej wspanialej firmy (Betty Mabel Loan Service) zarzadzanej przez pania Betty Mabel, bogobojna kobiete, i tutaj ja Jestem dzisiaj szczesliwy, poniewaz ta firma udzielila mi pozyczki, wiec zlozylem przysiege na siebie, ze bede zeznawal w Internecie, w jaki sposób otrzymalem pozyczke. Czy potrzebujesz pilnie pozyczki? uprzejmie i szybko skontaktuj sie z ta wspaniala firma, aby otrzymac pozyczke przez e-mail: betty.mabel227@gmail.com ona jest zyczliwa. pozostaje Maksymilian Mike ... Mój numer telefonu Whatsapp: +1(929)267-7281
 • Amelia Ania Alicja 2019-12-28 11:56:06
  Swiadectwo o tym, jak zmienilo sie moje zycie (betty.mabel227@gmail.com) Czesc przyjaciele!!! Nazywam sie Amelia Ania Alicja. Chce poswiadczyc dobrego Pozyczkodawce, który pokazal mi swiatlo po tym, jak zostal oszukany przez 2 róznych miedzynarodowych pozyczkodawców Internetu, wszyscy obiecuja mi udzielic pozyczki po tym, jak zaplacili mi duzo oplat, które nie przyniosly niczego i nie przyniosly zadnego pozytywnego wyniku. Stracilem moje ciezko zarobione pieniadze i bylo to w sumie 18 000 PLN Pewnego dnia przegladajac Internet, wygladalem na sfrustrowanego, gdy natknalem sie na zeznania kobiety, która równiez zostala oszukana i ostatecznie zostala powiazana z firma pozyczkowa o nazwie Betty Mabel Financial Loan. Serwis i email (betty.mabel227@gmail.com), gdzie w koncu dostala pozyczke, wiec postanowilem skontaktowac sie z ta sama wypozyczalnia, a nastepnie opowiedzialem im moja historie o tym, jak zostalem oszukany przez dwóch róznych pozyczkodawców, którzy nie robili nic wiecej bólu. Tlumacze firmie poczta i wszystko, co mi powiedzieli, to nie plakac, poniewaz otrzymam pozyczke w ich firmie, a takze dokonalem wlasciwego wyboru, aby sie z nimi skontaktowac. Wypelnilem formularz wniosku o pozyczke i kontynuowalem wszystko, o co mnie prosilem, i na mój szok otrzymalem pozyczke w wysokosci 65 000,00 PLN od tej wspanialej firmy (Betty Mabel Financial Loan Service) zarzadzanej przez pania Betty Mabel. Bogobojna kobieta i tu ja Jestem dzisiaj szczesliwy, poniewaz ta firma udzielila mi pozyczki, wiec zlozylem przysiege na siebie, ze bede zeznawal w Internecie, w jaki sposób otrzymalem pozyczke. Czy potrzebujesz pilnie pozyczki? uprzejmie i szybko skontaktuj sie z ta wspaniala firma za pozyczke poczta elektroniczna: (betty.mabel227@gmail.com) jest mila. Good Luck.My Whatsapp Numer telefonu: +1(929)267-7281
 • Magdalena Magda 2019-12-28 11:56:31
  Swiadectwo o tym, jak zmienilo sie moje zycie (betty.mabel227@gmail.com) Nazywam sie Magdalena Magda, mieszkam w Warszawie i jestem dzis szczesliwa kobieta? Powiedzialem sobie, ze kazdy pozyczkodawca, który móglby zmienic moje zycie i zycie mojej rodziny, polece kazda osobe, która szuka dla nich pozyczki. Jesli potrzebujesz pozyczki i jestes w 100% pewny, ze splacisz pozyczke, skontaktuj sie z nimi i powiedz im, ze Magdalena Magda skierowala Cie do nich. e-mail do pani Betty Mabel przez: (betty.mabel227@gmail.com) Mój numer telefonu Whatsapp: +1(929)267-7281
 • Maciej Marek Maciek 2019-12-28 11:56:55
  SWIADECTWO W JAKI SPOSÓB MOZNA UZYSKAC ??MOJA POZYCZE Z POZYCZKI LEGITY Nazywam sie Maciej Marek Maciek obywatelem Krakowa. Zostalem oszukany przez 4 róznych miedzynarodowych pozyczkodawców Internetu, wszyscy obiecuja mi pozyczke po tym, jak zaplacili mi kilka oplat, które nie przyniosly niczego i nie przyniosly zadnego pozytywnego wyniku. Stracilem moje ciezko zarobic pieniadze. Pewnego dnia, gdy przegladalem internet ze lzami w oczach, natknalem sie na zeznania czlowieka, który równiez zostal oszukany i ostatecznie zostal powiazany z firma pozyczkowa o nazwie BETTY MABEL LOAN SERVICES (betty.mabel227@gmail.com), gdzie wreszcie dostalem pozyczke, wiec postanowilem skontaktowac sie z ta sama firma pozyczkowa, a nastepnie opowiedzialem im moja historie o tym, jak zostalem oszukany przez 4 róznych pozyczkodawców, którzy nie zrobili nic, tylko przysporzyli mi wiecej bólu. Tlumacze firmie poczta i wszystko, co mi powiedzieli, to nie plakac, poniewaz otrzymam pozyczke w ich firmie, a takze dokonalem wlasciwego wyboru, aby sie z nimi skontaktowac. Wypelnilem formularz wniosku o pozyczke i kontynuowalem wszystko, o co mnie prosilem, a otrzymalem pozyczke w wysokosci 270 000,00 PLN od tej wspanialej firmy (BETTY MABEL LOAN SERVICES) zarzadzanej przez pana Gary'ego Marka i tutaj jestem dzisiaj szczesliwa, poniewaz BETTY MABEL LOAN USLUGI udzielily mi pozyczki, wiec zlozylem przysiege na siebie, ze bede zeznawal w Internecie, w jaki sposób otrzymalem pozyczke. Czy potrzebujesz pilnie uprzejmego kredytu i szybko skontaktuj sie z BETTY MABEL LOAN SERVICES teraz za pozyczke przez e-mail: betty.mabel227@gmail.com KONTAKT BETTY MABEL LOAN SERVICES Email: betty.mabel227@gmail.com Mój numer telefonu Whatsapp: +1(929)267-7281

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.227.240.143
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

subskrybuj portalspozywczy.pl

Portal Spożywczy: polub nas na FacebookuObserwuj Portal Spożywczy na Twitterze


NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami naszego portalu.

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. O celach tego przetwarzania zostaniesz odrębnie poinformowany w celu uzyskania na to Twojej zgody. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.