Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Marie Brizard zdecydowała o wcześniejszym zakończeniu spłaty długów

  • Autor: Barbara Woźniak, portalspozywczy.pl
  • Data: 18-03-2016, 11:41
Marie Brizard zdecydowała o wcześniejszym zakończeniu spłaty długów
fot. ŁR

Marie Brizard Wine & Spirits (dawna grupa Belvedere) ogłosiła zakończenie „planu kontynuacji” w swojej francuskiej spółce, Marie Brizard Wine & Spirits France, która skupia większość działalności Grupy we Francji i która przede wszystkim jest właścicielem marek Marie Brizard oraz William Peel.

W dniu 17 marca 2016 roku, Marie Brizard Wine & Spirits France podjęła decyzję o przeprowadzeniu wcześniejszej spłaty długu zaakceptowanego w ramach swojego planu kontynuacji oraz o umieszczeniu spornych kwot na rachunku powierniczym. Płatność, w całości realizowane z kapitału własnego, została złożona do administratora powołanego w celu nadzorowania realizacji planu.

Wycofanie z planu zostanie przedstawione w Sądzie Gospodarczym w Dijon na rozprawie zaplanowanej na 29 marca 2016, której celem będzie zatwierdzenie rezygnacji Marie Brizard Wine & Spirits France z planu kontynuacji.

- Rezygnacja z planu kontynuacji w naszej spółce zależnej Marie Brizard Wine & Spirits France stanowi pierwszy krok w kierunku pełnego wyjścia naszej Grupy z planu kontynuacji, co powinno stać się faktem w ciągu najbliższych miesięcy – mówi Jean-Noel Reynaud, prezes grupy Marie Brizard Wine & Spirits.

- Ogłosiliśmy to i przeprowadzimy cztery lata wcześniej niż planowaliśmy. Inicjatywa stała się możliwa dzięki ciągłej poprawie naszych wyników finansowych w ciągu ostatnich 18 miesięcy, co zapewniło nam wystarczającą ilość środków pieniężnych do całkowitego zwrotu długu w naszym planie kontynuacji – dodaje.

Marie Brizard jest grupą działającą w sektorze win i alkoholi mocnych, obecną w Europie i w Stanach Zjednoczonych, opartą na silnych spółkach lokalnych.

Grupa posiada i rozwija portfel wiodących marek alkoholi mocnych, a w szczególności Sobieski, Krupnik, William Peel, Marie Brizard i Fruits & Wine. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

KOMENTARZE: (1)

Wypowiedz się! Twoja opinia jest ważna!

  • Jan 26-03-2016, 17:58:
Po roku pracy s.c. ( celowo małymi literami ) i jego ekipy taki sukces, jeszcze rok i wykupią całą konkurencję.

Zobacz wszystkie komentarze (1)

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na TwitterzePOLECAMY W SERWISACH