Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Anheuser-Busch InBev z mniejszymi zyskami i przychodami w 2015 r.

  • Autor: portalspozywczy.pl
  • Data: 26-02-2016, 14:22
Anheuser-Busch InBev z mniejszymi zyskami i przychodami w 2015 r.
Piwowarski koncern Anheuser-Busch InBev z mniejszymi zyskami. Fot. shutterstock

Anheuser-Busch InBev, największy piwowarski koncern na świecie, odnotował w 2015 roku spadek zysku netto i spadek przychodów raportowanych.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży AB InBev wzrosły w 2015 roku organicznie o 6,3 proc., ale raportowane przychody spadły i wyniosły 43,6 mld dolarów wobec 47,1 mld dolarów w 2014 roku.

Zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł w 2015 roku 8,51 mld dolarów wobec 8,87 mld dolarów w 2014 roku.

Wolumenowa sprzedaż AB InBev spadła o 0,6 proc. w ubiegłym roku do 457,3 mln hektolitrów (458,8 mln hl w 2014 r.), z czego sprzedaż piw była na stabilnym poziomie, a sprzedaż napojów innych niż piwo spadła o 4,7 proc.

Przychody trzech światowych marek koncernu wzrosły o 12,6 proc., z czego przychody Budweisera wzrosły o 7,6 proc., Stelli Artois o 12,5 proc., a Corony o 23 proc.

Na wyniki koncernu wpłynął głównie spadek sprzedaży w USA i Brazylii, a także spowolnienie w Chinach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

KOMENTARZE: (1)

Wypowiedz się! Twoja opinia jest ważna!

  • piwosz 28-02-2016, 17:14:
To może być początek końca wielkich zysków wielkich korporacji. globalizacja szeroko rozumiana - przejęcie SABMillera i naszego "polskiej firmy" KP zapewne w niedługim czasie dołoży swoją cegiełkę do kolejnych strat - nie w tym i nie w najbliższych latach - to zła informacja dla nas konsumentów. System prenatalny jakim zarządzane są obecnie tego rodzaju korporacje które same nie wiedzą jak "handlować" (mistrzowie Excela jak i dywidendy sprzedali by duszę aby osiągnąć obiecaną premię) dzięki swoim niedorzecznym poczynaniom wbrew rynkowi spowodowali rozwój małych konkurencyjnych browarów. A to oznacza dla akcjonariatu mniejsze zyski. Autor nie wspomniał o jeszcze jednej kwestii w roku 2014 w USA wybuchła "rewolucja piwna" - w rok powstało tyle browarów kontraktowych, "regionalnych" które znacząco wpłynęły na podaż jak i na zachowania się konsumentów piwnych na całym Świecie.

Zobacz wszystkie komentarze (1)

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na TwitterzePOLECAMY W SERWISACH