666 Drukuj
Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Prezes Mondelez Polska: Chcemy utrzymać pozycję lidera rynku słodyczy

- Oczywiste jest, że chcemy utrzymać pozycję lidera na rynku. W naszej strategii mieści się także odgrywanie roli ważnego pracodawcy w skali kraju, ale także bycie integralną częścią lokalnych społeczności - mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Zoltán Novák, prezes Mondelez Polska.


Autor: portalspozywczy.pl
Data: 21-06-2016, 13:07
Zoltan Novak, prezes Mondelez Polska.

- Jesteśmy obecnie liderem rynku słodyczy w Polsce. Oczywistym jest zatem, że chcemy utrzymać tę pozycję. Pełnimy także rolę ważnego pracodawcy w Polsce. Mamy siedem zakładów produkcyjnych, a właśnie rozpoczęliśmy budowę Centrum ds. Badań, Rozwoju i Jakości w Bielanach Wrocławskich, które będzie gotowe już w 2017 roku. Jako lider rynku chcemy być istotną częścią lokalnych społeczności. Taka jest nasza strategia działania i wszystko co robimy zmierza właśnie w tym kierunku - mówi Zoltan Novak. 

Budowa Centrum Badań i Rozwoju ruszyła oficjalnie 8 czerwca. W powstającym kosztem 15 mln dolarów obiekcie będą prowadzone badania nad jakością, opakowaniami, preferencjami i oczekiwaniami konsumentów dotyczących dwóch wiodących marek koncernu: Milki i BelVity, a także konsultacje w sprawach regulacji dotyczących żywności. W centrum pracę znajdzie 250 ekspertów z całego świata. Obiekt będzie częścią globalnej sieci ośrodków badawczo-rozwojowych spółki Mondelēz.

Jak dodał prezes Mondelez Polska to nie koniec planów inwestycyjnych koncernu w Polsce.

- Centrum RND to dla nas duża inwestycja, na której skupiamy się w tym momencie. Tworzy ona dobrą podstawę na przyszłość. Cały czas poszukujemy dobrych lokalizacji pod kolejne inwestycje, ale w tym momencie skupiamy się na budowie obiektu pod Wrocławiem - dodał Novak.

Mondelez Polska sp. z o.o. jest wiodącą firmą branży spożywczej w Polsce, obecną na rynku od 1992 roku. Oferta firmy obejmuje znane marki kategorii przekąsek, takie jak: czekolady: Milka i Alpen Gold, wafelki Prince Polo, batony 3BIT, ciastka: Milka, OREO, belVita, Petitki, Lubisie, Delicje, San, Łakotki oraz cukierki Halls. Mondelez Polska jest częścią rodziny firm Mondelēz International, Inc. Pod zmienioną nazwą funkcjonuje w Polsce od 29 kwietnia 2013 r. Zatrudnia blisko 3300 pracowników i jest liderem na rynku czekolady i ciastek markowych w Polsce.

© Portal Spożywczy 2020-01-17 16:44:47