666 Drukuj
Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Mordasewicz, Konfederacja Lewiatan: Dobrze, że rząd zawiesi podatek od handlu

Minister finansów Paweł Szałamacha potwierdził 20 września zawieszenie podatku od handlu w obecnej formie oraz zapowiedział przedstawienie projektu ustawy o podatku od handlu wielkopowierzchniowego według innej formuły. Jeremi Mordasewicz, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan uważa, że decyzja o zawieszeniu poboru podatku od handlu jest słuszna.


Autor: www.portalspozywczy.pl
Data: 20-09-2016, 14:58
Jeremi Mordasewicz, doradca zarządu Konfederacji Lewiata Fot. Pawel Pawlowski/zelaznastudio.pl

- Rząd podjął słuszną decyzję o zawieszeniu poboru podatku od handlu. W przeciwnym razie, w przyszłości musiałby dokonać zwrotu tego podatku wielu przedsiębiorcom i to z karnymi odsetkami.  - komentuje decyzje rządu Jeremi Mordasewicz, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan.

Dodaje, że poza tym nie respektowanie prawa europejskiego prowadziłoby do dalszego pogorszenia, już obecnie nie najlepszych, relacji z Komisją Europejską.

- Minister finansów ma nadzieję, że w trakcie postępowania przed Komisją Europejską uda mu się obronić progresywny podatek od handlu. Moim zdaniem nie powinien na to liczyć, ponieważ progresywny podatek od handlu  w sposób oczywisty narusza zasady równej konkurencji - tłumaczy Jeremi Mordasewicz.

Więcej o zawieszeniu podatku od handlu:

Szałamacha, MF: Podatek od handlu zawieszony, nowy podatek od stycznia 2017 r.

© Portal Spożywczy 2020-01-20 20:57:19