666 Drukuj
Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Tetra Pak: Polacy oczekują wygodnych i bezpiecznych opakowań żywności

- Wśród polskich konsumentów rośnie troska o środowisko naturalne i świadomość zagadnień związanych z ekologią. Zdaniem 44 proc. Polaków firmy powinny postępować w sposób odpowiedzialny i dbać o środowisko - mówi serwisowi www.portalspozywczy.pl Kinga Sieradzon, dyrektor generalny Tetra Pak Polska, Czechy, Słowacja i Węgry.


Autor: www.portalspozywczy.pl
Data: 27-02-2017, 11:52
fot. Fotolia

- Zmniejszanie wpływu na środowisko jest jednym z fundamentów innowacyjności Tetra Pak. Nasze kartony w ok. 75 proc. składają się z papieru, który jest surowcem odnawialnym, a zużyte opakowania w całości nadają się do recyklingu - mówi Kinga Sieradzon.

I dodaje, że konsumenci wymagają od opakowań przede wszystkim, aby skutecznie zabezpieczały żywność i chroniły ją przed czynnikami zewnętrznymi. Liczy się też wygoda, poręczność i łatwość otwierania i zamykania. - Wynika to m.in. ze wzrostu spożycia poza domem, np. w drodze do pracy, z treningu, itp. Stąd innowacje w postaci mniejszych, jednoporcjowych opakowań, nowych formatów i wciąż udoskonalanych nakrętek - zapewnia.

Polscy konsumenci coraz częściej czytają etykiety, dlatego liczy się dla nich wyrazista komunikacja na opakowaniu i duża powierzchnia zadruku, dzięki której łatwo mogą odczytać skład i wartości odżywcze.

- Dla Polaków ważne jest zdrowe odżywianie. 69 proc. Polaków chce, aby żywność zawierała mniej dodatków. Opakowania kartonowe są idealnym wyborem bowiem dzięki nim żywność zachowuje wartość odżywczą, minerały i witaminy bez konieczności stosowania konserwantów. Znacznie lepiej niż inne opakowania chronią produkty spożywcze, szczególnie mleko, przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, zachowując jakość, smak i konsystencję produktu. Dzięki technologii aseptycznej mleko i soki nie muszą być przechowywane w warunkach chłodniczych i mają długi termin przydatności do spożycia. To dlatego dwie trzecie konsumentów wybiera mleko w kartonie - dodaje Kinga Sieradzon.   

Tetra Pak to światowy lider w zakresie przetwarzania i pakowania żywności. Firma zatrudnia 23 tysiące osób w swoich 80 oddziałach.

Tetra Pak zarejestrował oddział w Polsce 29 marca 1990 roku, jednak pierwsza linia opakowaniowa Tetra Pak ruszyła rok wcześniej w zakładach Hortex w Przysusze. W Polsce działa około 100 linii pakujących, 299 urządzeń dystrybucyjnych i ponad 900 urządzeń procesowych Tetra Pak. Firma oferuje kompletne linie technologiczne do produkcji mleka, przetworów mlecznych, soków i napojów owocowych i warzywnych oraz przetworów owocowo-warzywnych.

© Portal Spożywczy 2020-02-18 23:55:06