Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Logistyka mrożonek jest najtrudniejszą gałęzią logistyki

Logistyka produktów głęboko mrożonych jest jedną z najtrudniejszych gałęzi logistyki z uwagi na konieczność zachowania nieprzerwanego łańcucha chłodniczego - powiedział serwisowi portalspożywczy.pl Marcin Szlęzak, dyrektor ds. Rozwoju Biznesu Frigo Logistics Sp. z o.o.


Autor: Roman Wieczorkiewicz, portalspożywczy.pl
Data: 12-06-2017, 13:20
Marcin Szlęzak /fot. Frigo Logistics

Zaznacza, że producenci produktów głęboko mrożonych prześcigają się w dostarczeniu konsumentom produktów o najwyższej jakości.

- Przerwanie procesu chłodniczego, rozmrożenie towaru, czy też zmienna temperatura wpływa katastrofalnie na produkty, co w rezultacie powoduje utratę jakości. Dalszymi konsekwencjami może być to, że towar niepełnowartosciowy trafi do klienta, który nie będzie zadowolony z produktu. Finalnym efektem może być sytuacja, kiedy klient nie kupi produktu danej marki po raz drugi. W związku z powyższym odpowiedzialność operatora jest ogromna, i wymaga świadomości wszystkich osób zaangażowanych w ostatni proces dostarczenia towarów do konsumentów – mówi Marcin Szlęzak.

Podkreśla, że w logistyce mrożonek należy zachować jakość na każdym etapie. Punktami krytycznymi w transporcie może okazać się sezon letni, kiedy temperatura na zewnątrz jest wysoka. - W tym przypadku warto ograniczyć ilość punktów dostaw, aby zachować optymalną jakość. Jest to działanie generujące koszty, jednak w celu zapewnienia najwyższej jakości produktów jest to konieczność – mówi dyrektor ds. Rozwoju Biznesu Frigo Logistics.

Dodaje, iż mrożonki charakteryzują się dużą sezonowością, czego dobrym przykładem są lody, w Polsce spożywane głównie w sezonie letnim, na zachodzie i w krajach skandynawskich spożywane przez cały rok.

Frigo Logistics to przedsiębiorstwo zajmujące się logistyką produktów głęboko mrożonych. Jest jednym z czołowych krajowych operatorów logistycznych tych produktów oraz liderem w dystrybucji na terenie Polski.

Jest częścią Nichirei Holding Holland B.V, które z kolei jest częścią japońskiego koncernu Nichirei z siedzibą w Tokio, będącego jednym z czołowych operatorów w zakresie logistyki produktów głęboko mrożonych na świecie. Frigo Logistics posiada magazyny wysokiego składowania w temperaturze -22 °C w Żninie i Radomsku, punkt przeładunkowy w Warszawie. Spółka jest liderem w krajowym przewozie żywności w temperaturze -18 / - 22 °C.

© Portal Spożywczy 2019-11-15 01:05:03