Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Fermy Drobiu Woźniak: Jesteśmy największym producentem jaj konsumpcyjnych w Europie

W 2016 roku Fermy Drobiu Woźniak osiągnęły 35-procentowy wzrost produkcji w porównaniu z rokiem 2015. Największym rynkiem eksportowym dla producenta z Żylic pozostają Niemcy, gdzie trafia ok. 36 proc. całkowitej produkcji jaj.


Autor: portalspozywyczy.pl
Data: 21-06-2017, 16:45
Barbara Woźniak, pełnomocnik zarządu Fermy Drobiu Woźniak Sp. z o.o., fot. FD Woźniak

Fermy Drobiu Woźniak, jak informuje spółka, posiadają już blisko 30 procent udziałów w produkcji jaj w Polsce. Co więcej, spółka jest największym producentem jaj konsumpcyjnych w Europie. Firma eksportuje swoje produkty na 30 rynków świata. Oprócz Europy są to także kraje Azji i Afryki, m.in. Bahrajn, Gwinea czy Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Fermy Woźniak produkują 92 jajka na sekundę. Codziennie z fermy wyjeżdża 200 ciężarówek. Spółka wdrożyła własny zintegrowany i zautomatyzowany proces produkcji z systemem kontroli jakości na każdym etapie produkcji: od pisklęcia, poprzez chów niosek, pakowanie, aż do transportu jaj.

FD Woźniak skupują zboża w trzynastu miejscach na terenie zachodniej Polski. Spółka posiada również własną mieszalnię wysokogatunkowych pasz.

- Biznes to nieustająca walka. Trzeba stawiać sobie cały czas nowe wyzwania i cały czas iść do przodu. Nigdy nie można się zatrzymać. Nie można na nic czekać, nie można odpoczywać. Trzeba cały czas być w pełni sił, cały czas szukać nowych rozwiązań i ulepszać już wykorzystywane. Najważniejsze jest planowanie działań i obserwacja rynku. Mamy ponad 30 letnie doświadczenie, ale wciąż się rozwijamy– mówi Barbara Woźniak, pełnomocnik zarządu spółki.

Czytaj także:

Fermy Drobiu Woźniak: Zgłoszenie o salmonelli było próbą wyeliminowania nas z rynku

Fermy Drobiu Woźniak: Postawienie na jakość było naszą siłą w trudnym momencie dla firmy

© Portal Spożywczy 2019-11-15 03:26:37