Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Anita z nowymi smakami lodów bez glutenu i licencją

Firma Anita już po raz czwarty w tym roku poszerza swoja ofertę lodów na patyku. Nowością, która właśnie trafiła na rynek, są lody Smooth Ice o smaku jagodowo-bananowym. Lody z linii Smooth Ice jako jedne z pierwszych w Polsce posiadają licencję lodów bezglutenowych.


Autor: portalspozywczy.pl/pr
Data: 03-07-2017, 09:45
fot. materiały prasowe

Dołączają one do dwóch smaków – Mango India oraz Strawberry, które już od roku dostępne są w sprzedaży w całej Polsce.

– Kontynuujemy nasze poszukiwania nowych, ciekawych smaków, które dopełniają propozycje „Anity”. Pod tym względem mamy dziś jedną z najciekawszych i najszerszych ofert – mówi Grzegorz Mordalski, właściciel firmy „Anita”.

Smooth Ice o smaku bananowo-jagodowym to przede wszystkim lody dla osób, które poszukują alternatywy dla tradycyjnych lodów na mleku. To też odpowiedź na rosnącą w ostatnich latach popularność wszelkich sorbetów.

- Ten rodzaj lodów staje się coraz popularniejszy. Także konsumenci chętnie sięgają po nowości, jakie pojawiają się na rynku. Przyczyną jest zmiana nawyków dietetycznych, a także większa otwartość na nowe smaki i desery - mówi.

Lody z linii Smooth Ice jako jedne z pierwszych w Polsce posiadają licencję lodów bezglutenowych, jaką wydaje Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.

– Lody te są bezpieczne dla osób z nietolerancją glutenu, a także przyjazne dla osób stosujących specyficzne diety eliminacyjne. Dzięki takiemu podejściu nie muszą oni już rezygnować z deseru lodowego, co więcej mogą wybierać pomiędzy kilkoma dostępnymi dziś smakami – podkreśla Mordalski.

Lody Smooth Ice to deser stworzony na bazie smoothie, czyli przetartych drobno owoców. Składają się one przede wszystkim ze zmrożonego, owocowego przecieru, który stanowi 27,5 proc.

P.P.Ch i P.R.-S. „Anita” Grzegorz Mordalski to producent lodów i mrożonek, działający na polskim rynku od 24 lat. W swojej ofercie „Anita” posiada zarówno lody (m.in. Różki, lody na patyku, sorbety, lody familijne,  lody w kubkach), jak również mrożonki (m.in. pyzy, pierogi, uszka).

Produkty „Anity” na rynku dostępne są zarówno pod marką własną firmy, jak również pod markami znanych sieci m.in. Biedronka, Carrefour, Netto, Kaufland, Tesco, Aldi, Intermarche, lewiatan i innych. 

Zakład produkcyjny oraz mroźnia „Anity” mieści się Działoszynie, w woj. łódzkim.

 

© Portal Spożywczy 2019-10-16 12:13:54