Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Philip Morris przegrał proces przeciwko Australii

Światowy producent tytoniu Philip Morris został zmuszony do zapłacenia milionów dolarów kosztów sądowych po przegranym procesie w sądzie arbitrażowym przeciwko Australii. Korporacja została również skrytykowana przez sąd za "nadużycie praw" - podaje serwis money.pl.


Autor: money.pl za CNN Money
Data: 10-07-2017, 08:17
fot. shutterstock

Decyzja sądu zakończyła pięcioletni spór między korporacją Philip Morris Asia a Australią, która w 2011 roku wprowadziła przepisy zakazujące reklamowania wyrobów tytoniowych i zaostrzyła przepisy dotyczące opakowań papierosów – donosi money.pl za CNN Money.

Philip Morris, Imperial Tobacco i Japan Tobacco powołując się na warunki umowy handlowej z 1993 roku, zaskarżył decyzję do sądu arbitrażowego. Teraz firma będzie zmuszona zapłacić koszty procesowe, które uwzględniają wszystkie wydatki rządu na badania, ekspertyzy i opinie ekspertów oraz ich podróże i zakwaterowanie. Choć ostateczna kwota, którą będzie musiał wypłacić koncern została utajniona, Fairfax Media, powołując się na własne źródła, ujawnił, że koszty wyniosły 50 mln dol.

Więcej na money.pl

© Portal Spożywczy 2019-11-21 22:19:34