Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Bell Food Group przejmuje Hilcona AG, właściciela marki Eisberg

Bell Food Group AG z siedzibą w Bazylei zgłosił zamiar przejęcia kontroli nad Hilcona AG z siedzibą w Lichtensteinie. Przejęcie nastąpi w wyniku zakupu przez Bell Food Group AG 49 proc. akcji Hilcona AG.Autor: portalspozywczy.pl/UOKiK
Data: 10-07-2017, 12:53

Bell AG wraz ze spółkami należącymi do jej grupy kapitałowej jest europejskim przetwórcą mięsa. Produkowany asortyment obejmuje mięso, drób, wędliny, owoce morza i dania gotowe. Bell Food Group AG prowadzi ograniczoną działalność w Polsce poprzez spółkę zależną Bell Polska sp. z o.o. z siedzibą w Niepołomicach.

Bell Food Group AG jest częścią Grupy COOP. Głównym przedmiotem działalności Grupy COOP jest detaliczna i hurtowa sprzedaż towarów konsumpcyjnych codziennego użytku, a także innych towarów konsumpcyjnych. Częścią Grupy COOP w Polsce jest spółka Transgourmet Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu (dawniej: SELGROS sp. z o.o.), prowadząca działalność w zakresie sprzedaży hurtowej produktów FMCG (format cash & carry).

Hilcona AG z siedzibą w Lichtensteinie jest spółką matką Grupy Hilcona. Grupa Hilcona koncentruje się na działalności w Niemczech, Austrii i Szwajcarii w zakresie świeżej żywności typu "convenience". W Polsce Grupa Hilcona jest obecna za pośrednictwem spółki zależnej eisberg Sp. z o.o. z siedzibą w Legnicy zajmującej się produkcją pakowanych sałat typu "convenience" oraz dressingów do sałat.

© Portal Spożywczy 2019-11-21 19:41:24