Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Mazowieckie: policjanci zlikwidowali nielegalną wytwórnię papierosów

Zatrzymano 3 osoby i zabezpieczono 145 tys. sztuk papierosów i ponad 300 kg krajanki tytoniowej - to efekt rozbicia przez stołecznych policjantów grupy przestępczej zajmującej się nielegalną produkcją wyrobów tytoniowych.


Autor: PAP
Data: 18-07-2017, 08:49

Zatrzymani to 34-letnia Polka oraz 21-letni i 28-letni mężczyźni - obywatele Ukrainy. Podejrzani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się nielegalną produkcją i przechowywaniem wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków wyniosły ponad 500 tys. zł. Sąd na wniosek prokuratury aresztował tymczasowo całą trójkę na trzy miesiące.

Policjanci zajmujący się w Komendzie Stołecznej Policji zwalczaniem przestępczości narkotykowej rozpracowywali grupę przestępczą, której członkowie mieli trudnić się produkcją wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy.

"W trakcie prowadzonych działań w miejscowości Jadwisin w powiecie legionowskim policjanci w piwnicy wynajmowanego budynku znaleźli linię produkcyjną do produkcji papierosów, m.in. betoniarkę do mieszania tytoniu, maszyny do pakowania i oklejania pudełek papierosów oraz kartony do pakowania. Funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli też blisko 145 tys. sztuk papierosów różnych marek oraz ponad 340 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy skarbowej" - poinformowała PAP rzecznik prasowy KSP podkom. Sylwester Marczak.

Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Już 4-5 listopada w Warszawie największa konferencja dedykowana sektorowi spożywczemu i handlowemu w Polsce: 20 sesji tematycznych, 120 prelegentów, ponad 1000 uczestników. Zarejestruj się teraz!

© Portal Spożywczy 2019-10-22 12:50:39