Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Fermy Drobiu Woźniak: Bez obaw możemy jeść 2-3 jajka dziennie

W jednym jajku znajduje się niewielka ilości cholesterolu, który sami też produkujemy w ciągu dnia. Dlatego, myśląc o zachowaniu odpowiednich proporcji, bez obaw można sięgać po dwa, trzy jajka dziennie - informują Fermy Drobiu Woźniak.


Autor: Fermy Drobiu Woźniak
Data: 25-07-2017, 15:23
fot. shutterstock

Jajo jest tak powszechnym produktem, że bardzo często zapominamy o jego  niesamowitych walorach.

To produkt naturalny. Jaja, dzięki swoim wartościom odżywczym są źródłem  zdrowia. Zawierają cholinę, kwas foliowy oraz żelazo, te składniki wpływają  na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego.

Na właściwe wspomaganie narządów wzroku rewelacyjna jest luteina i zeaksantyna. Selen, to właściwości przeciwzapalne, jod - idealny dla prawidłowego rozwoju dzieci. Jaja to także witaminy: A, B12, E, D, B2, B5.

Jedno małe jajo, które ma zaledwie 81 kalorii, zawiera wiele pożytecznych składników  dla naszego organizmu i samopoczucia.

Jak możemy przeczytać na stronie jedzmyjaja.pl - w jednym jajku znajduje się niewielka ilości cholesterolu, który sami też produkujemy w ciągu dnia. Ta informacja, burzy cholesterolowy mit. Myśląc o zachowaniu odpowiednich proporcji, bez obaw można sięgać po dwa, trzy jajka dziennie.

Skład jaja z niewielką ilością węglowodanów, spożywany w posiłkach obniża indeks glikemiczny. Ma to duże znaczenie w diecie diabetyków. Wiadomo bowiem, że osoby chore na cukrzyce szczególną uwagę zwracają właśnie na odpowiedni skład swoich posiłków. Warto zapamiętać, że jajo posiada zerowy indeks glikemiczny.

Dieta kobiet w ciąży musi być tak zbilansowana, by dostarczała jak najwięcej składników odżywczych dla matek oraz dziecka. Każda witamina, pierwiastek i wszystkie składniki działają pozytywnie na prawidłowy rozwój  narządów dziecka oraz na kondycję przyszłej mamy.

Najważniejszym posiłkiem dnia jest śniadanie. Musimy zjeść je takie, by nie być szybko głodnym. Najlepsze są więc jaja, szczególnie przed siłownią. Dostarczą nam sporej ilości białka. Białkowe śniadanie zapewni nam sytość  na dłużej, a wysokobiałkowy posiłek po treningu zapewni pomoc w budowaniu mięśni.

Jak należy postępować z jajkiem? Z zastosowaniem wszystkich zasad higieny. Należy zatem kupować jaja tylko ze sprawdzonych źródeł, myć jaja przed rozbiciem skorupki, dokładnie myć ręce po każdym kontakcie z produktem, czytać dokładnie informacje na opakowaniu, a po zakupie przechowywać jaja w lodówce.

Jaja to produkt idealny, zawiera wszystko co potrzebne jest do zdrowia, rewelacyjny dla dzieci, kobiet w ciąży, dla osób aktywnych oraz dla tych którzy wymagają szczególnej diety. Pamiętaj, że jajo zdrowe, to jajo świeże. 

Już 4-5 listopada w Warszawie największa konferencja dedykowana sektorowi spożywczemu i handlowemu w Polsce: 20 sesji tematycznych, 120 prelegentów, ponad 1000 uczestników. Zarejestruj się teraz!

© Portal Spożywczy 2019-10-24 03:32:29