666 Drukuj
Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

ZPC Bałtyk zaangażował się w pomoc dla dzieci z Tanzanii i Rwandy

Pomaganie dzieciom poprzez sport – to główny cel wyprawy do Tanzanii i Rwandy polskiej fundacji „Keepers Foundation”. Osłodą treningów i zajęć sportowych były cukierki Dulio Vita i Dulio Tropico, które na rzecz dzieci przekazały Zakłady Przemysłu Cukierniczego Bałtyk.


Autor: portalspozywczy.pl/pr
Data: 02-08-2017, 13:59
fot. „Keepers Foundation”

Fundacja „Keepers Foundation” od sześciu lat dociera z pomocą w różne zakątki świata. Jej twórcami i ambasadorami są głównie sportowcy, którzy postanowili pomagać i dzielić się swoim doświadczeniem z potrzebującymi dziećmi. Tym razem ruszyli w drogę do Tanzanii i Rwandy i tam, przez całą drugą połowę lipca, prowadzili piłkarskie treningi zarówno dla pochodzących ze slumsów dzieci ulicy i sierot, jak i młodych piłkarzy zrzeszonych w tamtejszych klubach. Członkowie „Keepers Foundation” prowadzili także zajęcia dla trenerów pracujących z zawodnikami po amputacjach kończyn.

Treningi i zajęcia sportowe osłodził „Bałtyk”, który przekazał fundacji między innymi cukierki z witaminami „Dulio Vita”. Miały one nie tylko ucieszyć dzieciaki swoim smakiem, ale przede wszystkim dostarczyć im witamin A, C i E, które wspierają odporność np. podczas wysiłku fizycznego. 

- Cukierki Dulio Vita zyskały w Polsce uznanie wśród osób aktywnych i uprawiających sport. Dzięki temu, że zawierają witaminy wielokrotnie były obecne na zawodach sportowych, np. mistrzostwach fitness, regatach czy duathlonach. To także bardzo praktyczne cukierki podczas podróży czy dalekich wędrówek. Chcieliśmy, aby dostarczały owocowego smaku i potrzebnych witamin młodym sportowcom nie tylko w Polsce, ale także w dalekiej Tanzanii i Rwandzie – mówi Konrad Mickiewicz, prezes ZPC Bałtyk. 

- Wiecie jak to jest - kiedy cukierek jest czymś czego nigdy się nie doświadczyło? My wiemy kiedy mała słodycz daje nie dającą się opisać radość, uśmiech tak szczery, że nie sposób go nazwać. Cukierki z Bałtyku były z nami na każdym z 30 tysięcy kilometrów, które przebyliśmy. I im bardziej rozpływały się w dziecięcych ustach tym więcej dawały beztroskiego szczęścia – mówi Marek Dragosz z „Keepers Foundation”.

Fabryka Czekolady „Bałtyk” aktywnie włącza się w akcje pomocowe na rzecz dzieci w Polsce i zagranicą. W tym roku wspierała m.in. Fundację Hospicyjną w Gdańsku, Towarzystwo Ochrony Praw i Godności Dziecka „Wyspa” z Chorzowa, charytatywny turniej „Nocnych Marków” we Włocławku, czy akcję „Mapa Życia” fundacji „Po pierwsze”. 

© Portal Spożywczy 2019-12-14 01:47:33