Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Aktiw: Jaja z chowów alternatywnych to jedyny kierunek rozwoju branży

- Za parę lat na półkach największych sieci może w ogóle nie być jaj z chowu klatkowego. Już teraz obserwujemy, z roku na rok, dwucyfrowe wzrosty popytu, przede wszystkim na jaja z wolnego wybiegu i ściółkowe - mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Adrian Wyrwiński, prezes zarządu firmy Aktiw Sp. z o.o., właściciela marki "Kotlina Natury".


Autor: portaspozywczy.pl
Data: 07-08-2017, 15:03
fot. Aktiw

Prezes firmy Aktiw podkreśla, że 2016 rok był dla producenta z Gostkowa bardzo pozytywny.

- Dostaliśmy mocne potwierdzenie, że to, co robimy to właściwy kierunek i że wartości, które przedstawia Kotlina Natury są tym, czego szukają konsumenci. Zainteresowanie marką Kotlina Natury okazało się być ogromne. Udało się nam znacznie rozwinąć znajomość marki i jej zasięg, dlatego też marka pojawiła się w większości liczących się sklepów. A my zrealizowaliśmy plany zakładane na 2016 rok. Pozytywnie zaskoczyła nas też otwartość kupców na niestandardowe formy promocji, które oferuje marka i z czego zaczyna słynąć, np. jako jedyna marka jaj dodajemy do opakowań ulotki z przepisami na pyszne dania, prosto z naszego portalu Eggsperci.pl - dodaje.

Wyrwiński jest zdania, że jaja z chowów alternatywnych będą stawać się w Polsce coraz bardziej popularne.

- W ciągu ostatniego roku, najwięksi gracze na rynku właściwie potwierdzili nasze słowa i sami zadeklarowali, że to jest jedyny kierunek rozwoju tej branży. Za parę lat na półkach największych sieci może w ogóle nie być jaj z chowu klatkowego. Już teraz obserwujemy - z roku na rok - dwucyfrowe wzrosty popytu na, przede wszystkim, jaja z wolnego wybiegu i ściółkowe. Widzimy też, że rośnie podaż, ponieważ hodowcy bardzo przekonali się tych do alternatywnych systemów chowu. Jeżeli myślą o kolejnych inwestycjach, to praktycznie jednogłośnie deklarują, że chcą zwiększać produkcję chowów alternatywnych w najbliższych latach - dodaje.

 

Już 4-5 listopada w Warszawie największa konferencja dedykowana sektorowi spożywczemu i handlowemu w Polsce: 20 sesji tematycznych, 120 prelegentów, ponad 1000 uczestników. Zarejestruj się teraz!

© Portal Spożywczy 2019-10-23 21:04:14