Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Podravka szykuje się do kolejnej wojny z Prymatem

Prymat, właściciel marki Kucharek, wykonując wyrok Sądu Najwyższego w Pradze sprzed kilku miesięcy, wypłacił już zadośćuczynienie czeskiej spółce z grupy Podravka, producentowi m.in. Vegety. Jednak trwający od kilkunastu lat spór między wytwórcami przypraw na tym zapewne się nie skończy - gdyż szef czeskiego oddziału Podravki pogroził palcem polskiemu konkurentowi - informuje Puls Biznesu.


Autor: www.portalspozywczy.pl
Data: 22-08-2017, 09:02
fot. shutterstock

„Sąd zdecydował o przyznaniu umiarkowanego zadośćuczynienia i nie jest to wcale równoznaczne z naprawieniem szkody. Ponieważ jednak znak Kucharek nie przestaje żerować na dobrym imieniu marki Podravka, dokonując tylko drobnych modyfikacji opakowań swoich produktów, rozważamy podjęcie dalszych kroków prawnych” — ostrzegł na łamach czeskiego „Deníka” Marko Vitelj, prezes Podravka-Lagris, czeskiego przedstawicielstwa koncernu z Chorwacji.

Z kolei na początku sierpnia w ten sposób skomentował orzeczenie praskiego sądu menedżer. — Absolutnie nie podzielamy tej opinii. Jest niesprawiedliwa i bardzo krzywdząca. W związku z tym nie zamierzamy jej komentować — mówi Magdalena Ciszewska-Tabisz z biura prasowego Prymatu.

Zasądzone zadośćuczynienie to 200 tys. koron czeskich (około 30 tys. zł), czyli kwota raczej niewielka dla obu gigantów. Mająca ponad 560 mln EUR obrotów w zeszłym roku Podravka chwali się obecnością na ponad 50 rynkach, Prymat z ponad 105 mln EUR — na ponad 20. Spotykają się na kilkunastu z nich, m.in. w Polsce, Węgrzech, Rumunii, Rosji, Niemczech, Białorusi, Bułgarii i Czechach.

Więcej czytaj w Pulsie Biznesu.

© Portal Spożywczy 2019-11-12 22:21:40