Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Carrefour w Polsce wprowadzi pierwszą kasę samoobsługową do sklepu convenience

W najbliższych dniach Carrefour wprowadzi pierwszą kasę samoobsługową do sklepu typu convenience – poinformował Marek Lipka, dyrektor działu convenience Carrefour Polska. Jego zdaniem, sklepy tego typu muszą stale ewoluować i precyzyjnie dostosowywać ofertę do potrzeb swoich klientów.


Autor: dlahandlu.pl
Data: 08-09-2017, 12:18
fot. materiały prasowe Carrefour Express

Jednym z wrażliwych tematów, w kontekście sklepów małopowierzchniowych jest obsługa kas. Jak ocenia Marek Lipka, dzisiaj w każdym sklepie, czy to w dużym formacie czy w małym lokalu, obsługa na kasie to kluczowy element. Im mniej pracowników, tym serwis jest słabszy.

Carrefour postanowił pójść w stronę automatyzacji obsługi. Automatyczna kasa została zmniejszona do potrzeb małego sklepu convenience. - Dzięki temu urządzeniu, możemy mieć dwie otwarte kasy, choć w sklepie jest jeden pracownik - tłumaczy.

Ważnym elementem są tutaj gabaryty kasy. Wielu dostawców tego typu sprzętu na razie wciąż myśli tylko o supermarketach i hipermarketach, gdzie można wstawić dużą maszynę. Niestety w małym sklepie kasa musi być mniejsza.

Jak poinformował Marek Lipka, w tym tygodniu kasa samoobsługowa, dostosowana do powierzchni małego sklepu, ma pojawić się w jednym z warszawskich sklepów convenience. Do tej pory, tego typu kasy stanęły już w jednym z supermarketów sieci Carrefour w Krakowie.

Więcej na dlahandlu.pl.

© Portal Spożywczy 2019-05-26 05:19:13