Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Nestle pomoże 10 mln młodych ludzi, w tym 1.300 z Polski, wejść na rynek pracy

Nestle ogłosiło, że w ramach inicjatywy na rzecz zatrudniania młodych do 2030 roku pomoże 10 milionom osób z całego świata w wykorzystaniu możliwości ekonomicznych.


Autor: portalspozywczy.pl/pr
Data: 20-09-2017, 16:02
fot. materiały prasowe

Prezes Nestle Mark Schneider podczas jednej z sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku ogłosił najnowsze zobowiązania firmy w obszarze wspierania młodych i podkreślił, że inwestowanie w młodzież jest dla Nestle kluczowe w osiągnięciu celów zrównoważonego rozwoju, jakie firma przed sobą postawiła. Jednocześnie jest to dalekosiężna inwestycja wspierająca rozwój ekonomiczny.

W ramach powziętych zobowiązań Nestle w Polsce tylko do 2020 roku wesprze ponad 1300 osób do 30 roku życia. Do końca 2016 roku firma zatrudniła już 1500 młodych, objęła programem praktyk i staży blisko 500 osób, a także przeprowadziła 530 warsztatów.

„Nestle needs YOUth” to globalna inicjatywa obejmująca wszystkie działania, których celem jest wspieranie rozwoju prężnych i aktywnych społeczności poprzez stwarzanie młodym szans zatrudnienia.

Jednym z kluczowych filarów „Nestlé needs YOUth” jest „Sojusz dla Młodych” (ang. „Alliance for YOUth”), w ramach którego Nestle wraz ze swoimi partnerami biznesowymi pomaga młodym w wejściu na rynek pracy.

Oprócz stwarzania szans zatrudnienia, „Sojusz dla Młodych” wspierać będzie młodych rolników i przedsiębiorców w całym łańcuchu wartości Nestlé. Zachęci również do innowacji. W tym celu stworzono specjalną platformę HENRi@Nestlé. Za jej pośrednictwem firma pomoże młodym przedsiębiorcom w realizacji ciekawych pomysłów i rozwijaniu działalności gospodarczej.

Nestle, jako jedna z pierwszych firm, przystąpiła do globalnej inicjatywy na rzecz godnego zatrudniania młodych prowadzonej przez Międzynarodową Organizację Pracy (ang. International Labour Organisation, ILO).

Nestle działa na polskim rynku od ponad 20 lat. Firma zatrudnia aktualnie 4500 pracowników w 8 lokalizacjach. W 2015 roku sprzedaż Nestlé w Polsce osiągnęła ponad 3 mld zł. W portfolio ma ponad 1500 produktów i prawie 90 marek, w tym m.in.: NESCAFĒ, WINIARY, GERBER, PRINCESSA, KIT KAT, LION, NESQUIK, NAŁĘCZOWIANKA, MANHATTAN oraz PURINA. 

© Portal Spożywczy 2019-10-18 06:13:58