Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Polacy w wieku do 40 lat uznają reklamy za źródło informacji o markach (raport)

Wśród osób urodzonych w latach 80. i 90. i młodszych wskaźnik irytacji reklamą jest niższy niż u pokoleń starszych. Zupełnie inaczej postrzegają oni też przekaz reklamowy - wynika z nowych danych opracowanych przez dom mediowy OMD, cytowanych przez wirtualnemedia.pl.


Autor: Wirtualnemedia
Data: 23-09-2017, 08:24
fot. shutterstock

Dom mediowy OMD prowadzi stały monitoring Wskaźnika Irytacji Reklamą. Analiza tego wskaźnika w przekroju pokoleniowym pokazuje, że wśród młodszych generacji odsetek osób o wysokim stopniu irytacji reklamą jest niższy. Dotyczy to pokolenia Y (inaczej millennialsi, urodzeni w latach 80. i 90. XX w.) oraz pokolenia Z (osoby urodzone po roku 1997).

Z analizy OMD wynika, że na niższy poziom zirytowania reklamą wpływa kilka powiązanych ze sobą czynników. Po pierwsze młodsze pokolenia spędzają średnio mniej czasu dziennie przed telewizorem - osoby z pokolenia Z oglądają telewizję średnio przez 2 godz. 15 min. dziennie, millennialsi przez 2 godz. 43 min. dziennie, przedstawiciele pokolenia X (urodzeni w latach 1960-1979) przed telewizorem spędzają średnio 4 godz. 40 min., a osoby urodzone przed rokiem 1960 oglądają telewizję średnio 6 godz. 20 min. dziennie (wg danych Nielsen Audience Measurement).

Prawie jedna czwarta przedstawicieli pokolenia Z (24 proc.) w trakcie emisji reklamy telewizyjnej poszukuje w internecie produktu, który właśnie jest reklamowany, a ponad połowa (52-56 proc.) przedstawicieli pokolenia X, Y oraz Z przyznaje, że dzięki internetowi mogą lepiej poznać zalety produktu lub marki.

Czytaj całość raportu na wirtualnemedia.pl.

 

© Portal Spożywczy 2019-11-13 10:49:20