666 Drukuj
Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

PARP będzie wspierać sukcesję w firmach rodzinnych

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przygotowuje program pilotażowy wsparcia sukcesji firm rodzinnych. Zostanie nim objętych ok. 1000 firm przez około dwa lata - poinformowała Nina Dobrzyńska, wiceprezes PARP podczas sesji „Finansowanie firm prywatnych i rodzinnych” w czasie Wschodniego Kongresu Gospodarczego.


Autor: wnp.pl
Data: 28-09-2017, 14:21
fot.PTWP

Polska Agencja Rozwoju przedsiębiorczości zapowiada uruchomienie programu doradczo-szkoleniowego, którego celem jest wsparcie firm rodzinnych w procesie sukcesji.

- Nie chcemy, by firma upadała ze śmiercią właściciela - tłumaczyła Nina Dobrzyńska, wiceprezes PARP.

- Będziemy przygotowywać plan sukcesji dostosowany do danej firmy. W przyszłym roku wybierzemy pięciu operatorów programu dla całej Polski. Przewidujemy że wsparciem obejmiemy ok. 1000 firm przez dwa lata. Jest ogromne zainteresowanie tym projektem - wyjaśniała wiceprezes PARP.

Nina Dobrzyńska podkreśliła, że firmy rodzinne mogą liczyć na wsparcie w ramach codziennej działalności PARP, chociaż dotychczas Agencja nie miała programów dedykowanych właśnie im.

- W zależności od definicji mamy w Polsce od 200 tys. do  miliona firm rodzinnych. Szacujemy, że bliższa prawdy jest raczej ta druga liczba. Żaden system finansowania nie jest zatem w stanie objąć całości firm rodzinnych - powiedziała wiceprezes PARP.

- Ponieważ niejako z definicji pomagamy małym i średnim przedsiębiorstwom, a to w większości są właśnie firmy rodzinne, możemy więc powiedzieć, że trzy czwarte naszego finansowania dotyczy właśnie firm rodzinnych -  podsumowała Nina Dobrzyńska.

© Portal Spożywczy 2020-01-17 17:53:03