Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Orzo – nowy koncept w miejsce Aioli na Placu Konstytucji

Orzo swoją działalność rozpoczęło 30 września. Za sterami nowej restauracji stoją Piotr Kwaśniewski i Marcin Wroński, dotychczasowi współwłaściciele Aioli na Placu Konstytucji.


Autor: Jakub Szymanek / portalspozywczy.pl
Data: 30-09-2017, 14:22
fot. www.facebook.com/orzopeoplemusicnature

Orzo People Music Nature – tak brzmi pełna nazwa nowo powstałej restauracji na warszawskim Placu Konstytucji, w miejscu, w którym do 29 września istniało Aioli. Orzo tworzą osoby wcześniej związane z Aioli, wspomniani już Piotr Kwaśniewski i Marcin Wroński, a także Maciej Żakowski oraz Tadeusz Muller. W porównaniu z poprzednim lokalem brakuje Marcina Wachowicza, który postanowił samodzielnie rozwijać swoje dotychczasowe koncepty: Aioli na Świętokrzyskiej i w Gdańsku, Banjalukę oraz Momu. 

Nazwa Orzo pochodzi z włoskiego określenia jęczmienia. W związku z tym karta menu będzie bazować w głównej mierze na różnego rodzaju kaszach i makaronach. 

– Menu Orzo określamy jako Comfort food. Kuchnia jest oparta na fundamentach, na których było zbudowane Aioli. Nie robimy rewolucji, a ewolucję. Pojawiają się kasze i makarony Orzo, i wokół nich będziemy tworzyć nowe potrawy. Wśród dań w karcie znajdą się także dosyć oryginalne połączenia jak np. pizza carpaccio czy włoski ramen – tłumaczył Marcin Wroński, współwłaściciel Orzo.

Twórcy restauracji zapowiadają już teraz otwarcie kolejnych lokali pod szyldem Orzo w Warszawie i innych polskich miastach.

– Siłę marki buduje coraz więcej lokalizacji. Pracując przy Aioli, zakładaliśmy, że chcemy tworzyć sieć. Nasze drogi zawodowe z Marcinem Wachowiczem rozeszły się i teraz uruchamiamy sieć Orzo. Za miesiąc w stolicy powstanie nasz kolejny lokal, ale pod innym szyldem. Natomiast w ciągu roku w Warszawie wystartuje jeszcze jedno Orzo. Planujemy także otwarcia w Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu oraz za granicą – dodał Piotr Kwaśniewski, współwłaściciel Orzo.

 

© Portal Spożywczy 2019-10-18 04:12:49