Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Netto Polska: Janusz Stroka nowym dyrektorem generalnym

  • Autor: www.portalspozywczy.pl
  • Data: 03-01-2018, 13:11
Janusz Stroka, dyrektor generalny Netto Polska. Fot. materiały prasowe

3 stycznia Janusz Stroka obejmuje stanowisko dyrektora generalnego sieci handlowej Netto Polska. Głównym zadaniem Janusza Stroki jest przyspieszenie wzrostu i dalszy rozwój sieci handlowej Netto w Polsce.

Janusz Stroka obejmuje swoje stanowisko 3 stycznia i tego dnia wraz z całym zespołem bierze odpowiedzialność za dalszy wzrost i rozwój formatu Netto w Polsce.

– Nasze plany dotyczące Netto Polska są bardzo ambitne i dlatego tak ważne było znalezienie doświadczonej i uzdolnionej osoby jaką jest Janusz – mówi Michael Loeve, dyrektor generalny Netto International. – Nowy dyrektor Netto Polska zajmował kluczowe stanowiska w dużych sieciach handlowych i jestem pewien, że wniesie bogatą wiedzę i doświadczenie. Janusz, jako Polak, doskonale rozumie polską kulturę i rynek, co ma dla nas ogromne znaczenie.

Ostatnio Janusz Stroka pełnił funkcję dyrektora pionu nowych formatów w Grupie REWE. Ma także doświadczenie i wiedzę, zdobyte podczas dwóch dekad pracy na wiodących stanowiskach w sprzedaży detalicznej w kilku krajach, m.in. w Polsce, Rosji i na Ukrainie. 

– Naszą ambicją jest zwiększenie tempa otwierania sklepów, a od Netto Polska oczekujemy otwierania 40 nowych sklepów rocznie już od 2020 roku – dodaje Michael Loeve.

– Nie mogę doczekać się bycia częścią zespołu Dansk Supermarked Group i Netto – mówi nowy dyrektor. – Strategia dla Netto Polska jest bardzo ambitna i bardzo ekscytująca. Naszym celem jest zarówno inwestowanie w istniejące sklepy, jak i rozwój poprzez otwarcia nowych placówek. 

Sieć handlowa Netto Polska ma ok. 370 sklepów w Polsce i trzy magazyny dystrybucyjne, zatrudnia ok. 5,5 tys. osób. 

© Portal Spożywczy 2018-10-23 17:45:21