666 Drukuj
Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Nie ma ucieczki przed e-commerce

Transformacja cyfrowa to fakt i w dłuższej (a nawet krótszej) perspektywie nikt się przed nią nie obroni albo stanie się niekonkurencyjny – powiedział serwisowi portalspożywczy.pl Zbigniew Waz, Prezes Zarządu Stara Mleczarnia S.A.


Autor: Roman Wieczorkiewicz, portalspożywczy.pl
Data: 09-05-2018, 13:14
Zbigniew Waz

Zauważa, że w zasadzie trudno w tej chwili jest handlować z jakimkolwiek większym odbiorcą bez elektronicznej wymiany danych B2B i systemy takie z pewnością będą się dynamicznie rozwijać w branży. - W kontekście najczęściej kojarzonej z e-Commerce sprzedaży przez internet (B2C) istotną rolę odegra fakt, że zdecydowana większość produktów wymaga zachowania ciągu chłodniczego. Wyzwaniem zatem będzie wysyłanie przesyłek drobnicowych, gdzie czas dostawy może przekroczyć dobę – mówi Zbigniew Waz.

Zapytany o współpracę z sektorem HoReCa, powiedział, że na chwilę obecną Stara Mleczarnia współpracuje w zdecydowanej większości z odbiorcami handlu tradycyjnego i nowoczesnego. - Dostrzegamy potencjał tego sektora i w niedalekiej przyszłości planujemy szersze działania w tym obszarze – dodaje.

© Portal Spożywczy 2020-01-21 00:00:48