Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Carrefour promuje aplikację „Zdrowa Apka”

W ramach programu „ABC Zdrowego Żywienia” przygotowana została aplikacja „Zdrowa Apka”, która utrwala prawidłowe nawyki żywieniowe. Ponadto, eksperci ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego stworzyli podręcznik metodyczny dla nauczycieli w oparciu o tematykę przeprowadzonych warsztatów. Wszystkie materiały dostępne są bezpłatnie.


Autor: www.portalspozywczy.pl
Data: 11-10-2018, 13:11
Fot. shutterstock

„Zdrowa Apka” to gra edukacyjna dla dzieci, która ma na celu przekazać wiedzę na temat właściwości odżywczych produktów. Bohater gry ma za zadanie przebiec jak najdłuższy dystans oraz zbierać produkty oznaczone jako zdrowe (np. wybrane warzywa i owoce), które dodają mu energii i unikać produktów niezdrowych, jak np. hot-dog, które zmniejszają ilość posiadanej energii bohatera, przez co gra może się skończyć szybciej.

Aplikacja zawiera również encyklopedię żywności z grafikami i opisami wszystkich zdrowych oraz niezdrowych produktów występujących w grze. Gra jest bezpłatna i dostępna w formie aplikacji mobilnej w sklepach Google Play i App Store. 

Fundacja Carrefour sfinansowała także opracowanie pakietu edukacyjnego złożonego
z podręcznika metodycznego dla nauczycieli oraz zeszytu ćwiczeń dla uczniów. Materiały zawierają propozycję zajęć edukacyjnych, dzięki którym dzieci w przystępny sposób otrzymają informacje na temat zasad prawidłowego żywienia, właściwego wyboru produktów spożywczych oraz ich znaczenia dla zdrowia, w tym prawidłowego wzrostu i rozwoju. Proponowane scenariusze zajęć lekcyjnych do wykorzystania przez nauczycieli oraz edukatorów, zostały przygotowane przez wykładowców Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie, na co dzień zajmujących się problematyką żywienia oraz produkcji i oceny żywności. Podręcznik oraz zeszyty ćwiczeń dostępne są w wersji elektronicznej na stronie www.abczywienia.pl w zakładce „Materiały”. 

© Portal Spożywczy 2020-02-27 03:04:28