Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Wawel podwaja wartość punktów w akcji społecznej "Serce Rośnie"

Dobiega końca druga edycja akcji społeczno-konsumenckiej „Serce Rośnie”organizowanej przez firmę Wawel. Jeszcze do końca grudnia, kupując słodycze marki oznaczone serduszkiem, konsumenci mogą wesprzeć jedną z pięciu organizacji dobroczynnych biorących udział w programie. Wystarczy zarejestrować kody z opakowań oznaczone znaczkiem, wspierać cele społeczne i odbierać  gwarantowane nagrody.


Autor: portalspozywczy.pl/pr
Data: 11-12-2018, 12:35
fot. materiały prasowe

Co więcej, teraz każda złotówka z opakowań słodyczy Wawel jest mnożona podwójnie. Zwieńczeniem akcji będzie uroczysta gala zaplanowana na marzec przyszłego roku, podczas której zebrane środki pieniężne zostaną przekazane poszczególnym organizacjom.

Z okazji zbliżającego się finału akcji, Wawel podwaja wartość punktów z kodów i paragonów przyznawanych za poszczególne słodycze. Pula środków, którą konsumenci mogą przekazać na cele społeczne, to aż 2,5 miliona złotych, a moc pomagania ma cała oferta Wawelu dostępna na rynku, w tym również słodycze na wagę.

Zakup słodyczy oznaczonych serduszkiem, owocuje przekazaniem pieniędzy na jedną z pięciu organizacji charytatywnych: Fundacji Anny Dymnej „Mimo wszystko”, Fundacji „Wawel z Rodziną”, „Akademii Przyszłości” Stowarzyszenia „Wiosna”, Fundacji Jaśka Meli „Poza Horyzonty” i Fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo?”.Akcja „Serce Rośnie” trwa do końca roku, a jej finał podsumowany zostanie na uroczystej gali na początku przyszłego roku.

Działalność dobroczynna firmy Wawel cieszy się wieloletnią tradycją.Na początku XX wieku część zysku ze sprzedaży czekolady Lotniczej od Wawelu przekazywana była na cele społeczne. Pragnąc kontynuować działalność dobroczynnąw 2008 roku Wawel powołał fundację „Wawel z Rodziną”, której celem jest wspieranie potrzebujących rodzin oraz osób sprawujących opiekę zastępczą nad dziećmi i udzielanie im pomocy społecznej – w tym także wyrównywanie szans edukacyjnych.

© Portal Spożywczy 2020-02-25 20:22:49