Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Odkupienie Win: Polacy coraz częściej wybierają wina z Nowej Zelandii i Niemiec

Jest grono osób, które kieruje się trendami i obecnie w Polsce jednym z najpopularniejszych win jest np. sauvignon blanc z Nowej Zelandii. Wiele osób nie pozwala sobie wlać nic innego do kieliszka – mówi serwisowi portalspozywczy.pl Radosław Kobus, współwłaściciel restauracji i sklepu z winami Odkupienie Win.


Autor: Jakub Szymanek/portalspozywczy.pl
Data: 11-01-2019, 13:32
fot. unsplash.com

Wśród konsumentów można wskazać wiele różnych czynników, mających wpływ na wybór i zakup wina.

– Odwiedzają nas osoby, które przychodzą z konkretnym celem np. znalezieniem wina, które podał im ktoś w winnicy na Sycylii lub na zasadzie skojarzeń, że dane wino w naszym sklepie przypomina im te, które pili gdzieś w Europie czy świecie – wyjaśnia Radosław Kobus.

– Często podczas zakupów nasi gości wskazują swoje ulubione smaki, szczepy, regiony, kraj, ale też staramy poszerzać ich wiedzę i paletę smaków, co sprawia, że oni później zmieniają swoje upodobania – dodaje.

– Jest też grono osób, które kieruje się trendami i obecnie w Polsce jednym z najpopularniejszych win jest np. sauvignon blanc z Nowej Zelandii i wiele osób nie pozwala sobie wlać nic innego do kieliszka. Na pewno także wina ze szczepu primitivo cieszą się sporym zainteresowaniem, a także wina hiszpańskie, w coraz większym stopniu niemieckie – wymienia współwłaściciel sklepu i restauracji Odkupienie Win

Zachęcamy do przeczytania całego wywiadu w Strefie Premium: Odkupienie Win: Chcemy zrobić rewolucję na rynku i stworzyć nowy trend w sprzedaży wina (wywiad)

 

© Portal Spożywczy 2019-06-26 19:54:21