666 Drukuj
Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Smurfit Kappa wynajęła powierzchnię w MLP Pruszków II

Firma Smurfit Kappa Polska wynajęła 6,5 tys. mkw. powierzchni w parku logistycznym MLP Pruszków II. Przekazanie gotowego obiektu planowane jest na czerwiec 2019 r.


Autor: www.portalspozywczy.pl
Data: 28-01-2019, 11:45

Firma Smurfit Kappa Polska podpisała z MLP Group umowę dotyczącą najmu blisko 6,5 tys. mkw. powierzchni w parku logistycznym MLP Pruszków II. Z tego blisko ponad 6,4 tys. mkw. wykorzystywane jest na cele magazynowe, a dodatkowe 100 mkw. stanowią  powierzchnie socjalne i biurowe. Przekazanie gotowego obiektu planowane jest w czerwcu 2019 r.

– Rozpoczęliśmy współpracę z firmą MLP, ponieważ przedstawiona oferta spełnia nasze oczekiwania co do lokalizacji i jakości serwisu. Poza tym wypracowaliśmy partnerskie warunki umowy dzięki otwartemu i profesjonalnemu podejściu naszego nowego partnera biznesowego” - podsumował Jacek Niewęgłowski, Dyrektor Naczelny Smurfit Kappa Polska, oddział w Pruszkowie i Warszawie.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z pozyskania nowego najemcy. MLP Pruszków II jest największym parkiem logistycznym w regionie, w którym wynajęte jest obecnie około jednej trzeciej docelowej powierzchni. To oznacza, że mamy wciąż bardzo duży potencjał do dalszego rozwoju – powiedziała Agnieszka Góźdź, Dyrektor Działu Sprzedaży w MLP Group S.A.

Centrum logistyczne MLP Pruszków II położone jest w okolicach Warszawy, w gminie Brwinów, w odległości 5 km od Pruszkowa. Powstaje na działce 72 ha z przeznaczeniem na powierzchnie magazynowe i lekką produkcję, a docelowa powierzchnia parku to 285 tys. mkw. 

Smurfit Kappa jest jednym z dostawców opakowań papierowych na świecie, działającym w 21 krajach europejskich i 12 krajach w obu Amerykach. 

© Portal Spożywczy 2020-02-25 19:43:43