666 Drukuj
Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Chiny wdrażają nowy plan walki z ASF

Produkcja świń na terenie Chin zostanie wkrótce podzielona na pięć nowych stref, które mają zatrzymać silne szerzenie się afrykańskiego pomoru świń w Państwie Środka – podaje Farmer.pl za Reuters.


Autor: farmer.pl
Data: 27-02-2019, 19:17
fot. PTWP

Chińskie ministerstwo rolnictwa opracowało plan, który ma usprawnić handel trzodą i mięsem wieprzowym, po tym jak zaczęto wprowadzać ograniczenia w przemieszczaniu zwierząt i mięsa w związku z występowaniem choroby na terenie Chin. Restrykcje powodowały, że w niektórych regionach kraju występowała nadpodaż wieprzowiny i zwierząt w innych ich deficyt.

Zgodnie z projektem podzielenia Chin na nowe strefy, ze względu na występowanie ASF środki zapobiegania chorobie będą koordynowane przez region, a nie z poziomu prowincji. Odpowiednie organy państwa, będą odpowiedzialne za stabilne dostawy zwierząt i mięsa do danej strefy.

Każda strefa ma zawierać jedną z najlepszych chińskich prowincji produkujących trzodę, co zapewni jej samowystarczalność w wieprzowinę. Proponuje się też przeprowadzenie programu pilotażowego, najpierw w strefie "centralnego południa", która obejmuje Fujian, Jiangxi, Hunan, Guangdong, Guangxi i Hainan. Informacje i doświadczenie zebrane w strefie mają być wykorzystane do usprawnienia i lepszej realizacji planu.

Więcej na Farmer.pl

 

© Portal Spożywczy 2020-02-25 18:50:55