Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Prezes Danone: Obserwujemy zwrot konsumentów w kierunku zdrowego stylu życia

Konsumenci, kupując produkty mleczne, kierują się dwiema podstawowymi potrzebami: troski o zdrowie oraz dostarczania sobie przyjemności płynącej z jedzenia. Obserwujemy silne zainteresowanie produktami naturalnymi oraz produktami pochodzenia roślinnego – powiedział serwisowi portalspożywczy.pl Marek Wojtyna, prezes Danone Sp. z o.o., dyrektor rynku Polska i Kraje Bałtyckie.


Autor: Roman Wieczorkiewicz, portalspożywczy.pl
Data: 15-03-2019, 11:44
Marek Wojtyna

Zaznaczył, że konsumenci szukają również dodatkowych korzyści żywieniowych, dlatego chętnie sięgają po produkty, zawierające wartościowe dodatki, jak np. siemię lniane. - Równie często wybierane są produkty w wygodnych opakowaniach, umożliwiających konsumpcję w drodze, takie jak jogurty w butelkach czy serki w wygodnych saszetkach. W minionym roku sprzedaż produktów mlecznych w tego rodzaju opakowaniach zanotowała wzrosty odpowiednio o 11% oraz o 25%. Wzrost sprzedaży w tych segmentach był zauważalnie większy niż w przypadku produktów mlecznych w kubeczkach – mówi Marek Wojtyna.

- Trendy, które najsilniej wpływają na decyzje zakupowe polskich konsumentów, są widoczne w wielu segmentach - nie tylko w kategoriach produktów mlecznych i pochodzenia roślinnego, w których jesteśmy liderem. Zdecydowanie najsilniej zauważalny jest zwrot konsumentów w kierunku zdrowego stylu życia i związane z tym poszukiwanie wartościowych produktów oraz zdrowszych alternatyw do przekąsek, które cechuje wysoka kaloryczność i za razem niska wartość żywieniowa – mówi prezes Danone Sp. z o.o.

Dodaje, że polscy konsumenci cenią sobie przy tym smak oraz są otwarci na eksperymentowanie i sięganie po nowości. Drugim ważnym trendem jest wygoda – zarówno w kontekście zakupu produktu, jak i jego konsumpcji.

© Portal Spożywczy 2020-01-19 17:31:00