Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Piotr i Paweł przejmuje udziały w podmiotach, które prowadzą sklepy pod tym szyldem. W jakim celu?

Piotr i Paweł przejmuje udziały w podmiotach, które prowadzą pojedyncze sklepy pod tym szyldem. Jak już pisaliśmy tylko w ostatnim czasie Grupa przejęła udziały w spółkach, które prowadzą około 20 sklepów. Co oznaczają ruchy Grupy Piotr i Paweł wyjaśnia portalowi dlahandlu.pl, Artur Marszałkiewicz, partner zarządzający, Corporate Finance, CRIDO.


Autor: dlahandlu.pl
Data: 19-03-2019, 14:32
fot. materiały redakcji

- Takie działania wydają się być racjonalne z punktu widzenia Grupy Piotr i Paweł, zwłaszcza jej planów znalezienia potencjalnego inwestora. Wartością dla nowego inwestora jest przede wszystkim skala prowadzonego biznesu operacyjnego w oparciu o brand Piotr i Paweł oraz atrakcyjne handlowo lokalizacje poszczególnych sklepów. Zakup przez Grupę kolejnych spółek, które prowadziły sprzedaż detaliczną w oparciu o franczyzę, stabilizuje sytuację biznesową spółki i zapobiega przejęciu tych lokalizacji przez bezpośrednich konkurentów, co podtrzymuje proces pozyskania inwestora, który jak wiadomo trwa od dłuższego czasu i wzmacnia pozycję negocjacyjną Grupy w tym przeciągającym się procesie - wyjaśnia Artur Marszałkiewicz, partner zarządzający, Corporate Finance, CRIDO.

- Można również zakładać, że właściciele Piotra i Pawła, jak i doradca restrukturyzacyjny, biorą także pod uwagę scenariusz, w którym nie dochodzi do pozyskania inwestora. W takiej sytuacji  firma będzie zmuszona samodzielnie kontynuować swoją dotychczasową działalność biznesową, co biorąc pod uwagę rosnącą presję ze strony konkurencji, nie będzie łatwe - dodaje.

Więcej na dlahandlu.pl.

© Portal Spożywczy 2019-10-15 18:16:29