Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

BioBazar powróci na teren dawnej fabryki Norblina

BioBazar prowadził swoją działalność na terenie dawnej fabryki Norblina od 2010 r. Obecnie, na czas realizacji prac budowlanych, funkcjonuje w alternatywnej lokalizacji – na warszawskim Mokotowie. Pozostanie tam jeszcze do ukończenia inwestycji, by po jej uruchomieniu zająć powierzchnię niemal 2 tys. mkw. BioBazar w nowej odsłonie będzie znajdować się w jednym ze zrewitalizowanych budynków fabrycznych, zlokalizowanym w zachodniej części kompleksu, bezpośrednio od strony ul. Łuckiej.


Autor: www.portalspozywczy.pl
Data: 20-03-2019, 13:42
fot. materiały prasowe

– Przez ponad siedem lat funkcjonowania BioBazaru przy ul. Żelaznej zdobyliśmy bardzo liczne grono stałych klientów. Kluczem do sukcesu naszego projektu jest 10 000 wysokiej jakości produktów, z których minimum 80% to wyroby ekologiczne i certyfikowane, a także możliwość bezpośredniego kontaktu i spotkania z ich dostawcami oraz producentami. Zaczynaliśmy od hali o powierzchni ok. 200 metrów, by pod koniec listopada 2017 zajmować ich pięć i niemal 10 razy większą powierzchnię. Na początku zakupy regularnie robiło u nas kilkuset klientów, jednak z upływem czasu było ich coraz więcej i dziś tygodniowo BioBazar odwiedza około 5 000 osób. Rozpoczynając naszą działalność pracowaliśmy z ok. 30 dostawcami, w tym momencie ich liczba przekroczyła 110 i wciąż zgłaszają się nowi – mówi Joanna Żuchlińska, Marketing Manager BioBazaru. 

W trakcie funkcjonowania targu przy ul. Żelaznej organizowane były pokazy i warsztaty kulinarne, ogrodnicze, winiarskie, oraz liczne aktywności dla dzieci.

– Planujemy szereg ciekawych, inspirujących wydarzeń, takich jak warsztaty edukacyjne – nie tylko dla najmłodszych, ale i dorosłych. Będzie to miejsce spotkań, ciekawych paneli dyskusyjnych, prelekcji czy pokazów filmowych, dotyczących zdrowego trybu życia i odżywiania. Zaproponujemy też wydarzenia o bardziej rozrywkowym charakterze – m.in. live cooking i wiele innych – mówi  Kinga Nowakowska, dyrektor operacyjna i członek zarządu, Grupy Capital Park.

Rewitalizacja terenu po dawnej fabryce Norblin, Bracia Buch i T. Werner to projekt Grupy Capital Park, obejmujący dwuhektarowy teren, zlokalizowany na warszawskiej Woli, pomiędzy ulicami Prostą, Łucką i Żelazną. Do końca 2020 r. powstanie tam kompleks kilkunastu budynków i wewnętrznych uliczek, który obejmie 9 poziomów nadziemnych i 4 podziemne.

© Portal Spożywczy 2019-10-14 09:50:46