Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Carrefour: System palet zwrotnych elementem programu „Stop Deforestacji”

Blisko 3 200 mniej wyciętych drzew, redukcja emisji CO2 do atmosfery o ponad 3800 ton oraz redukcja ilości  odpadów o 312 ton – to tylko niektóre z efektów wykorzystania przez Carrefour Polska palet zwrotnych w logistyce. Sieć wprowadziła system poolingu paletowego w 2009 roku w ramach programu ochrony bioróżnorodności, którego elementem jest przeciwdziałanie wylesianiu. Pozwoliło to, m.in. ochronić przed wycinką średniej wielkości miejski park.


Autor: portalspozywczy.pl
Data: 25-03-2019, 13:42
fot. materiały prasowe

Carrefour Polska od wielu lat korzysta z palet wielokrotnego użytku, które stanowią ponad 90% wszystkich używanych przez sieć. Znaczny udział wśród tych nośników mają palety CHEP, które są wynajmowane w systemie poolingowym.

Jak to działa? Dostawcy Carrefour wynajmują od CHEP palety poolingowe, na których dostarczają swoje produkty do magazynów sieci. Zanim paleta trafi z powrotem na rynek, przechodzi proces inspekcji i naprawy w Centrum serwisowym CHEP. To przedłuża jej żywotność i przyczynia się do znacznych oszczędności środowiskowych. 

Korzystanie z palet zwrotnych do transportu towarów to jedno z działań w ramach inicjatywy „STOP Deforestacji” realizowanej w programie ochrony bioróżnorodności – jednego z filarów polityki biznesu odpowiedzialnego społecznie Carrefour.

Mając na uwadze ochronę zasobów leśnych, Carrefour rozwija też ofertę produktów marki własnej ze znakiem certyfikatu FSC® (Forest Stewardship Council®), który gwarantuje, że dane artykuły zostały wytworzone z materiałów pochodzących z odpowiedzialnie zarządzanych lasów. 

 

© Portal Spożywczy 2019-10-18 23:13:49