Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Krzysztof Jurgiel wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Były minister rolnictwa ma być tzw. dwójką na liście kandydatów PiS w okręgu obejmującym województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie. Z pierwszego miejsca ma startować obecny europoseł PiS z tego okręgu Karol Karski.


Autor: PAP
Data: 26-03-2019, 16:09
Krzysztof Jurgiel, fot. PTWP

"W świetle tego, że Prawo i Sprawiedliwość umieściło mnie na liście do wyborów do europarlamentu chcemy pokazać, że nasza drużyna jest przygotowana, że mamy kandydatów, którzy mają właśnie doświadczenie na forum Parlamentu Europejskiego, ale też w polityce międzynarodowej" - powiedział dziennikarzom Jurgiel. Dodał, że jego dotychczasowe doświadczenie i aktywność - w ocenie prezesa PiS i Komitetu Politycznego tej partii - "są potrzebne". "I dlatego znalazłem się na liście do europarlamentu, żeby te prace kontynuować" - stwierdził Jurgiel.

Były minister rolnictwa i były wieloletni szef PiS w regionie wskazywał, że rolnictwo i polityka spójności są obszarami, w których chciałby dalej pracować. Podkreślił, że będzie również zabiegał o kontynuację specjalnego programu dla regionów wschodniej Polski na wyrównywanie szans rozwojowych (w latach 2007-2013 program nosił nazwę Rozwój Polski Wschodniej, na lata 2014-2020 obowiązuje program Polska Wschodnia jako dodatkowy program dofinansowany z UE i budżetu państwa dedykowany pięciu najbiedniejszym województwom: warmińsko-mazurskiemu, podlaskiemu, lubelskiemu, podkarpackiemu i świętokrzyskiemu - PAP).

"Teraz będę zabiegał wspólnie z naszym rządem o nowy program dla Polski Wschodniej, ale chciałbym, żeby był bardziej finansowo wsparty" - mówił kandydat.

"Uważam, że kandydatura pana posła Jurgiela do europarlamentu to najlepsza kandydatura w tym okręgu, pierwsza kandydatura tak naprawdę w historii eurowyborów, kiedy mamy bardzo mocną kandydaturę z naszego województwa podlaskiego" - mówiła posłanka Krynicka. Dodała, że posłom PiS zależy na tym, by Jurgiel jako europoseł zabiegał "o korzystne warunki funkcjonowania w UE" Polski i regionu podlaskiego.

Były wiceminister rolnictwa Jacek Bogucki przekonywał, że Krzysztof Jurgiel, jeśli będzie wybrany w majowych wyborach do PE, będzie "znakomitym przedstawicielem Polski", reprezentującym interesy regionów, które wymagają wyrównywania szans rozwojowych. Apelował do wyborców o udział w wyborach do PE, bo - co podkreślał - "od frekwencji zależy jak silną reprezentację będziemy mieli jako województwo, jako region".

Wybory do PE odbędą się w Polsce 26 maja.

© Portal Spożywczy 2019-11-19 18:57:47