Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Konfederacja Lewiatan: Zamknięcie galerii handlowych to marnotrawstwo kapitału

W przedstawionym dzisiaj raporcie „Ocena wpływu ograniczenia handlu w niedziele”, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii nie rekomenduje wprowadzania zmian w obecnym modelu dochodzenia do pełnego zakazu handlu w niedziele - komentuje Jeremi Mordasewicz, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan.


Autor: portalspozywczy.pl
Data: 03-04-2019, 15:59

- Autorzy raportu  rekomendują kontynuację stopniowego ograniczania handlu w niedziele. Wskazują na zadowolenie z tej regulacji pracowników handlu oraz korzyści niektórych właścicieli sklepów, a przede wszystkim stacji benzynowych, które są największym beneficjentem zmian - mówi Jeremi Mordasewicz.

- Raport pomija, niestety, najliczniejszą grupę zainteresowanych, czyli konsumentów, którym ograniczono możliwość wyboru czasu i miejsca dokonywania zakupów, co jest szczególnie niekorzystne dla osób intensywnie pracujących - dodaje.

- To prawda, że stacje benzynowe i część małych sklepów zwiększyły sprzedaż, ale odbyło się to kosztem kupujących, ponieważ ceny produktów na stacjach benzynowych i w małych sklepach są wyraźnie wyższe niż w sieciach handlowych - tłumaczy ekspert.

- Zamknięcie galerii handlowo-usługowych, których zbudowanie i wyposażenie pochłonęło w skali kraju dziesiątki miliardów złotych, oznacza marnotrawstwo zainwestowanego kapitału. Mamy go w naszym kraju znacznie mniej niż na zachodzie Europy, więc powinniśmy dbać o jego efektywne wykorzystanie - wyjaśnia Jeremi Mordasewicz.

© Portal Spożywczy 2019-10-18 01:30:45