Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Animex kupił szczepionki na odrę dla pracowników zakładu w Suwałkach

W Suwałkach odnotowano 40 przypadków podejrzeń zachorowań na odrę. Na apel prezydenta miasta do miejscowych pracodawców, aby rozważyli możliwość zakupienia szczepionek swoim pracownikom, pozytywnie odpowiedział Animex - informuje serwis augustow.naszemiasto.pl


Autor: Naszemiasto.pl
Data: 05-04-2019, 14:22
fot. animex.pl

Informację o zakupie szczepionek przez Animex potwierdził Andrzej Pawelczak, rzecznik spółki.

- Mogą z nich skorzystać osoby, które nie były szczepione lub były, lecz nie nabyły na nią odporności. Aby to stwierdzić, muszą zrobić specjalistyczne badania na własny koszt - dodał.

Pierwszy pacjent z podejrzeniem odry trafił do suwalskiego szpitala w połowie lutego. Był to Ukrainiec pracujących w miejscowych zakładach Animex. To od niego zarazili się pozostali współpracownicy - również Ukraińcy, a następnie Polacy.

- Firma natychmiast zareagowała i przeprowadziła spotkania z pracownikami na temat przeciwdziałania odrze - tłumaczy Andrzej Pawelczak z Animexu. - Na własny koszt zakupiliśmy też dla nich szczepionki. Jeżeli tylko zajdzie potrzeba mogą z nich skorzystać.

Dotąd w Suwałkach odnotowano 40 podejrzeń zachorowań na odrę.

Więcej na augustow.naszemiasto.pl

Już 4-5 listopada w Warszawie największa konferencja dedykowana sektorowi spożywczemu i handlowemu w Polsce: 20 sesji tematycznych, 120 prelegentów, ponad 1000 uczestników. Zarejestruj się teraz!

© Portal Spożywczy 2019-10-23 13:00:59