Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Lidl sprzedaje piwa bezalkoholowe po okazaniu dowodu

30-letnią czytelniczkę INNPoland.pl spotkała nietypowa sytuacja w Lidlu. Poproszono ją o udokumentowanie swojej pełnoletniości, mimo że w koszyku miała piwo z wyraźnym oznaczeniem "nie zawiera alkoholu".


Autor: dlahandlu.pl/INNPoland
Data: 07-04-2019, 12:17

Jak podaje INNPoland.pl nie był to jednostkowy przypadek – w sieci można znaleźć sporo bardzo podobnie brzmiących historii. Większość osób podkreśla, że nie ma problemu z okazaniem dowodu.

Przedstawiciele Lidla cytowani przez serwis Opole.Naszemiasto.pl twierdzą, że „weryfikacja wieku przy sprzedaży piwa bezalkoholowego wykształciła się m.in. w związku ze stanowiskiem Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (PARPA), która wskazała, że co prawda w rozumieniu przepisów ustawy piwo bezalkoholowe nie stanowi napoju alkoholowego, ale sprzedaż rzeczonego napoju dzieciom i młodzieży budzi poważne wątpliwości wychowawcze”.

Lidl dodaje, że ze względu na społeczną odpowiedzialność biznesu, nie sprzedaje piwa bezalkoholowego dzieciom i młodzieży, by nie wyrabiać w nich nawyków konsumpcji piwa w życiu dorosłym.

© Portal Spożywczy 2019-10-14 10:17:27