Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Funkcjonariusze KAS przechwycili papierosy warte ponad 134 tys. zł

Funkcjonariusze KAS z Podkarpacia na przejściu granicznym w Korczowej dzięki specjalnie wyszkolonym psom udaremnili przemyt papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kontrabandę znaleziono w samochodach wjeżdżających do Polski z Ukrainy.


Autor: PAP
Data: 15-04-2019, 19:39
Fot. Fotolia

Jak poinformowała PAP w poniedziałek rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Edyta Chabowska, papierosy zostały znalezione w ubiegły weekend podczas kontroli dwóch samochodów wjeżdżającego do Polski z Ukrainy.

"W niedzielę podczas kontroli, w której brał udział m.in. pies Bruce - wyszkolony do wyszukiwania wyrobów tytoniowych, funkcjonariusze dotarli do skrytek w kabinie kierowcy, w których znajdowało się łącznie 8085 paczek papierosów" - dodała. Wartość kontrabandy wyceniono na 110 tys. zł.

Chabowska zaznaczyła, że dzień wcześniej, w sobotę, także podczas kontroli pojazdu wjeżdżającego do Polski przez przejście graniczne w Korczowej, funkcjonariusze udaremnili przemyt 1781 paczek papierosów o wartości 24 tys. zł. "W tym przypadku również nieoceniony okazał się węch psa Arisa, wspomagającego działania funkcjonariuszy" - powiedziała

W sumie rynkowa wartość zatrzymanych w obydwu przypadkach papierosów szacowana jest na ponad 134 tys. zł.

W całym 2018 r. funkcjonariusze KAS z Podkarpacia udaremnili wprowadzenie do obrotu ponad 26 mln sztuk papierosów z przemytu o rynkowej wartości 18 mln zł.

© Portal Spożywczy 2019-10-19 19:15:06