666 Drukuj
Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Browar Pinta: startuje zbiórka crowdfundingowa na budowę Pinta Barrel Brewing

Założyciele Browaru Pinta ogłosili start zbiórki pieniędzy poprzez crowdfunding na platformie Crowdway.pl na budowę browaru Pinta Barrel Brewing. Powstawać w nim będą rzemieślnicze piwa premium, starzone w beczkach po mocnych alkoholach. Minimalna wartość inwestycji dla crowdinwestorów to 333 zł. Zaplanowano też pakiety branżowe.


Autor: portalspozywczy.pl
Data: 06-05-2019, 15:43
fot. materiały prasowe

Spółka PINTA Barrel Brewing SA zaoferowała właśnie inwestorom indywidualnym – poprzez platformę Crowdway.pl – 448 632 swoje akcje w cenie 9,25 zł za sztukę. Każdy inwestor może kupić od 36 do 36 tys. akcji spółki. Akcja wystartowała 6 maja, a potrwa do 24 czerwca.

W ramach zbiórki o minimalnej wartości 333 zł inwestorzy oprócz akcji spółki PINTA Barrel Brewing i prawa do dywidendy, otrzymają też pakiety benefitów. W zależności od wartości wpłaty, mogą liczyć na zaproszenie na zjazd inwestorów, PINTA Party, zestawy piw, vouchery i gadżety.

– Inwestorów, którzy wybiorą najwyższy pakiet crowdfundingowy zaprosimy na finansowany przez spółkę wyjazd na PINTA Hop Tour. Dotychczas w ramach tej wyprawy odwiedziliśmy Argentynę, RPA i Tasmanię – mówi Ziemowit Fałat, współwłaściciel Browaru Pinta.

Dla właścicieli pubów, restauracji, sklepów i hurtowni, posiadającym koncesję na sprzedaż piwa, PINTA Barrel Brewing zaplanowała też pakiet branżowy. W ramach tego pakietu spółka oferuje uwarzenie do 18 hektolitrów piwa na wyłączność dla wskazanego lokalu.

Pozyskane w ramach zbiórki crowdfundingowej pieniądze (celem jest niemal 4,15 mln zł) będą zainwestowane w budowę i kompletnie wyposażenie unikalnego w Polsce, niewielkiego browaru, wyspecjalizowanego w starzeniu piw w drewnianych beczkach, piwach dzikich, kwaśnych i eksperymentalnych.

Zakład zbudowany w Wieprzu koło Żywca będzie mieć powierzchnię 572 m2, którą zajmie m.in. warzelnia 8,5 hl, 11 zbiorników ze stali nierdzewnej i drewna (foudery) oraz linia do rozlewu butelkowego.

Spółka PINTA Barrel Brewing SA została założona w marcu tego roku. Prezesem zarządu spółki jest Grzegorz Zwierzyna, który jest również współzałożycielem, współwłaścicielem i prezesem zarządu innej spółki pionierów piwowarstwa rzemieślniczego w Polsce Browaru Pinta Sp. z o.o.

Rozpoczęcie budowy nowego browaru jest zaplanowane na listopad tego roku. Pierwsze piwa PINTA Barrel Brewing powinny pojawić się na rynku wiosną 2021 roku.

Polski atak chmielu

Najpierw odtworzyli praktycznie jedyny czysto polski styl piwny – Grodziskie, a później – w 2011 roku – uwarzyli mocno nachmieloną amerykańską odmianę India Pale Ale „Atak Chmielu”. Tak zaczęła się piwna rewolucja w Polsce, która dziś oznacza ponad 2 tys. nowych piw rzemieślniczych rocznie. Za tym ruchem stoi PINTA, marka stworzona przez Ziemowita Fałata, Grzegorza Zwierzynę i Marka Semlę.

Dziś miłośnicy piw rzemieślniczych jednym tchem wymieniają najpopularniejsze PINTY: Atak Chmielu (American IPA), A ja pale ale (American APA) i Pierwsza Pomoc (Polski Lekki Pils). Raz na miesiąc „PINTA Miesiąca”, czyli premierowe piwo w eksperymentalnym stylu, trafia do ponad 100 pubów w kraju i zagranicą. Polski chmiel trafił już do Włoch, Japonii, Brazylii i Nowej Zelandii.

W ciągu 8 lat PINTA uwarzyła piwa w ponad 150 stylach i odmianach, które można kupić w pubach, w sklepach, sieciach handlowych, na stacjach paliw i podczas piwnych festiwali. – Do tej pory nasze piwa warzyliśmy w wynajmowanych browarach, ale już w czerwcu w Wieprzu koło Żywca uruchomimy własny rzemieślniczy zakład, do którego w 2021 roku dołączy taproom – mówi Ziemowit Fałat.

PINTA Barrel Brewing

Gdy piwa z browarów rzemieślniczych trafiają już do szerokiej dystrybucji, czas na piwną rewolucję vol. 2. – Na liście 10 najlepiej ocenianych piw PINTY królują odmiany Barrel Aged. To kategoria premium, a zarazem nisza, która w Polsce dopiero się kształtuje – wyjaśnia Grzegorz Zwierzyna, prezes PINTA Barrel Brewing SA.

PINTA Barrel Brewing jest nową spółką, która do 2021 roku wybuduje na Żywiecczyźnie nowy browar rzemieślniczy. W nim powstawać będą limitowane edycje piw starzonych, dzikich i kwaśnych oraz piwne eksperymenty. Piwo warzone tradycyjnymi metodami będzie dodatkowo poddawane procesom starzenia w dębowych beczkach po winie, bourbonie, rumie czy whiskey. – Ten proces wzbogaci smak i aromat mocnych piw. Skupimy się na krótkich seriach, które mogą szczególnie spodobać się koneserom piwa, a także wina – dodaje Bartłomiej Ociesa, piwowar PINTA Barrel Brewing.

Crowdway.pl to jedna z największych w Polsce internetowych platform crowdfundingu inwestycyjnego (crowdinvestingu). Działa od 2015 r. Na swoim koncie ma zakończone sukcesem wsparcie ofert w ramach społecznościowego pozyskiwania kapitału na rozwój projektów start-upowych i spółek szybkiego wzrostu. Dotychczas, wraz z markami Doctor Brew, Bivrost i Lovely pobiła rekordy polskiego crowdinvestingu. Od 2019 roku Crowdway rozwija również dywizję projektów stabilnego wzrostu skoncentrowanych na rynku nieruchomości. Platforma należy do Crowd Ventures Sp. z o.o.

Obecnie Crowdway.pl prowadzi kampanie crowdfundingowe spółek: MedFood SA (rynek health & wellness) i PINTA Barrel Brewing SA. W maju ruszą jeszcze kampanie: Real Food SA (z markami Bobby Burger i Wegeguru) oraz SatRevolution SA (nanosatelity).

© Portal Spożywczy 2020-02-17 20:15:01