Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

ZM Kania: nerwowa reakcja inwestorów na informacje o odmowie biegłego rewidenta ws. finansów spółki

Środowa sesja okazała się bardzo bolesna dla akcjonariuszy Zakładów Mięsnych Henryk Kania. Cena akcji producenta wędlin spadała o ponad 23 proc., ustanawiając w trakcje sesji nawet historyczne minimum notowań na poziomie 61 groszy - informuje "Parkiet".


Autor: Parkiet
Data: 09-05-2019, 09:56
fot. materiały prasowe

Również obligatariusze sprzedawali papiery na rynku Catalyst. W efekcie obligacje KAN0619 zapadające w czerwcu tego roku zanurkowały o około 13 pkt proc., do 66 proc., przy stosunkowo dużych obrotach. Wyraźnie taniały także obligacje wymagalne w marcu 2021 r. Wczoraj ich kurs spadł z 83,5 do 70 proc.

Czytaj też: "ZM Henryk Kania: biegły rewident odmówił zaopiniowania finansów spółki za 2018 r."

Inwestorzy pozbywali się kolejny dzień akcji i obligacji ZM Henryk Kania w reakcji na odmowę wydania opinii do rocznego sprawozdania finansowego przez biegłego rewidenta. W swoim raporcie PKF Consult wskazał on na pięć czynników, które skłoniły go do podjęcia takiej decyzji. Audytor zwraca uwagę na zagrożenie kontynuacji działania spółki w związku z brakiem wystarczających i odpowiednich dowodów na pozyskanie środków na obsługę zadłużenia obligacyjnego i kredytowego do końca czerwca.

W lutym zarząd Kanii informował o rozpoczęciu wyboru doradcy w procesie potencjalnego pozyskania istotnego lub strategicznego inwestora, w tym branżowego lub private equity. Do tej pory nie pojawiły się jednak żadne konkrety. Zarząd spółki w dalszym ciągu nie komentuje możliwych problemów z obsługą zadłużenia. Spółka od roku ma problemy z audytorami i zgłaszanymi przez nich uwagami do sprawozdań. 

Całość w "Parkiecie".

 

© Portal Spożywczy 2019-12-06 21:37:44