Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Accenture na EEC: Na rynku spożywczym zmieni się więcej przez najbliższe 10 lat niż zmieniło się przez ostatnie 50

Wszystkie te globalne trendy nie przyjdą do nas w ciągu najbliższego półrocza, ale będą pojawiać się i wymuszać zmiany na producentach żywności – powiedziała Agnieszka Kubera Managing Director Products w Accenture w trakcie debaty „Wielkie przyspieszenie. Przyszłość rynku spożywczego” podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2019.


Autor: JS/portalspozywczy.pl
Data: 15-05-2019, 14:48
Agnieszka Kubera, Accenture, fot. PTWP

Zdaniem Agnieszki Kubery młodzi ludzie, świadomie wybierający produkty, będą mieć duży wpływ na ofertę producentów żywności.

– Na rynku spożywczym zmieni się więcej przez najbliższe 10 lat niż zmieniało się przez ostatnie 50. Obecnie na rynek wchodzi pokolenie młodych ludzi, które ma inne sposoby zachowania, jeśli chodzi o dobór produktów do swoich potrzeb. Konsument będzie dużo bardziej świadomie patrzyć co i jak jeść. Analizuje zdrową żywność i funkcjonalną, która pozwala utrzymać się przy lepszym zdrowiu – stwierdziła Managing Director Products w Accenture.

– Przy obecnym rynku pełnym dużych możliwości, konsument musi ufać producentom, ponieważ sam nie jest w stanie zweryfikować wszystkiego, dlatego ze strony producentów jest ważne, żeby pokazać cały łańcuch powstawania produktu. Do tego dochodzi postęp technologiczny. To wszystko będzie wpływać na zmiany preferencji konsumentów. Wszystkie te globalne trendy nie przyjdą do nas w ciągu najbliższego półrocza, ale będą pojawiać się i wymuszać zmiany na producentach żywności – dodała Agnieszka Kubera.

Pełna relacja z debaty wkrótce na portalu.

© Portal Spożywczy 2019-10-14 06:21:39