666 Drukuj
Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Pracownicy Inspekcji Weterynaryjnej zaostrzają protest; Będą blokady dróg i strajk głodowy

10 czerwca 2019 r. dojdzie do zapowiadanego od dawna zaostrzenia protestu pracowników Inspekcji Weterynaryjnej, którzy domagają się natychmiastowego przekazania obiecanych przez ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego 40 mln zł na podwyżki. Pracownicy Inspekcji Weterynaryjnej planują blokady dróg w całym kraju oraz protest głodowy - poinformował Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Inspekcji Weterynaryjnej.


Autor: portalspozywczy.pl
Data: 10-06-2019, 08:50
fot. IW

7 czerwca 2019 r. Zarząd Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Inspekcji Weterynaryjnej podjął uchwałę o zaostrzeniu protestu. Serie działań rozpocznie „czarny poniedziałek”.

10 czerwca pracownicy Inspekcji Weterynaryjnej przyjdą do pracy ubrani na czarno, co - jak informują - odzwierciedla nastroje panujące wśród zatrudnionych w tej Służbie. W przypadku braku reakcji strony rządowej planowane są także blokady dróg na terenie całego kraju, głodówka oraz szereg innych akcji. Jak podano w komunikacie, planowane blokady dróg przez pracowników IW odbędą się między 14 a 19 czerwca.

- Czas, rodzaj i ich intensywność zależeć będą od reakcji Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, któremu Inspekcja Weterynaryjna podlega. Nie wszystko chcemy zdradzać od razu. Zapewniamy jednocześnie, że w czasie zaostrzenie protestu cały czas będziemy gotowi do podjęcia rozmów i wspólnego rozwiązania narosłych problemów -mówi Sara Meskel przewodnicząca OZZPIW.

OZZPIW podkreśla, że dotychczasowe rozmowy reprezentantów środowiska z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi J.K. Ardanowskim oraz innymi przedstawicielami Ministerstwa nie skłoniły strony rządowej do podjęcia działań gwarantujących spełnienie postulatów pracowników Inspekcji Weterynaryjnej. Chodzi m.in. o niezrealizowanie osobistego zobowiązania Ministra Ardanowskiego w sprawie przekazania do końca I kwartału tego roku 40 mln złotych na wzrost wynagrodzeń oraz zaniechanie wspólnej pracy nad rozwiązaniami mającymi na celu poprawę funkcjonowania Inspekcji Weterynaryjnej.

© Portal Spożywczy 2020-02-17 04:09:17