666 Drukuj
Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

FM Logistic powołała Xaviera Prévosta do komitetu wykonawczego grupy

FM Logistic, francuska firma logistyczna powołała 12 czerwca 2019 roku Xaviera Prévosta na stanowisko dyrektora ds. rozwiązań biznesowych i systemów informatycznych. Już wcześniej, bo 15 kwietnia br. Xavier Prévost dołączył do komitetu wykonawczego FM Logistic, ciała podlegającego prezesowi i dyrektorowi generalnemu firmy Jean-Christophe’owi Machet.


Autor: portalspozywczy.pl
Data: 12-06-2019, 14:17

Na swym nowo utworzonym stanowisku Xavier Prévost nadzorować będzie działy IT i rozwiązań biznesowych, w tym zespoły zajmujące się innowacyjnością, badaniami i rozwojem produktów, zarządzaniem projektami i doskonaleniem funkcjonowania firmy. Będzie on odgrywał kluczową rolę w trwającej cyfrowej transformacji i automatyzacji procesów przedsiębiorstwa, jak również w jego dążeniu do doskonałości operacyjnej.

Przez ponad 20 lat Xavier Prévost zajmował wysokie stanowiska krajowe i międzynarodowe we francuskiej grupie detalicznej Auchan, ostatnio jako dyrektor ds. efektywności zajmując się systemami informatycznymi, organizacją łańcuchów dostaw, automatyzacją i zagadnieniami tzw. lean management. W latach 2015-2018 był również członkiem komitetu wykonawczego grupy Auchan.

Xavier Prévost uzyskał tytuł inżyniera w Szkole ICAM w Lille we Francji, której jest obywatelem.

FM Logistic została założona we Francji w 1967 roku. Jest niezależną rodzinną firmą logistyczną o przychodach w wysokości 1,2 miliarda euro w roku finansowym do marca 2018 roku, z czego dwie trzecie wiąże się z działalnością zagraniczną. Firma działa w 14 krajach Europy, Azji i Ameryki Łacińskiej (Brazylia) i zatrudnia łącznie około 26 000 osób.

FM Logistic stosuje innowacyjne rozwiązania w dziedzinie logistyki, transportu i copackingu, w odpowiedzi na zmieniające się potrzeby konsumentów, oraz rozwój handlu elektronicznego i dystrybucji wielokanałowej. Obsługuje zrównoważone portfolio międzynarodowych i lokalnych firm działających na rynku produktów szybkozbywalnych, w handlu detalicznym, w branży perfumeryjnej i kosmetycznej, produkcji przemysłowej i na rynku opieki zdrowotnej.

 

© Portal Spożywczy 2020-02-21 22:04:36