666 Drukuj
Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Schetyna: Wzrost pensji Polaków będzie naszym oczkiem w głowie

- Wzrost pensji Polaków będzie naszym "oczkiem w głowie"; ci, którzy zarabiają mniej niż 4,5 tys. zł brutto dostaną dodatkową premię, a dochód na rękę tych, którzy otrzymują płacę minimalną wzrośnie o 600 zł; zlikwidujemy też zakaz handlu w niedzielę - zapowiedział lider PO Grzegorz Schetyna.


Autor: PAP
Data: 13-07-2019, 10:57
Grzegorz Schetyna, fot. mat. pras.

Schetyna mówił, że jedną z kluczowych i oczekiwanych przez Polaków zmian są wyższe pensje. "Niech państwo wreszcie zacznie szanować człowieka, który pracuje, nie można tylko bez końca dokładać mu ciężarów, nie może być jedynym, który nie skorzysta ze światowej koniunktury gospodarczej. To jest właśnie ten moment, w którym powinny urosnąć pensje" - powiedział Schetyna.

"Gwarantuję, że ci, którzy zarabiają mniej niż 4,5 tys. zł brutto dostaną dodatkową premię za aktywność i za pracę. I to jest inwestycja przede wszystkim w młodych ludzi, dodatkowo przygotujemy dla nich, dla młodych, specjalny pakiet startowy, wspierający rozpoczęcie przez nich aktywności zawodowej, obiecujemy to" - zadeklarował lider PO.

Mówił też, że dochód na rękę tych, którzy zarabiają płacę minimalną wzrośnie o ponad 600 zł. "A ich płaca na rękę praktycznie zrówna się z tym, co widzą na pasku (z wypłatą)" - powiedział Schetyna.

"Wzrost pensji Polaków będzie naszym oczkiem w głowie, będziemy na to wpływać też w bardziej pośredni sposób, choćby przez likwidację barier w gospodarce. Zniesiemy absurdalny zakaz handlu w niedzielę" - zapowiedział Schetyna.

Przekonywał, że Polska znajdzie się w dwudziestce krajów najbardziej przyjaznych przedsiębiorczości na świecie. "Będziemy też walczyć z nierównością płac dla kobiet, to po prostu niesprawiedliwe, że za taką samą pracę płaci się komuś mniej" - powiedział lider PO. 

© Portal Spożywczy 2020-01-23 06:35:07