666 Drukuj
Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Trendy kulinarne: Dieta roślinna przeżywa absolutny renesans

Dieta roślinna ma swój początek już w starożytnej Grecji, ale od kilkunastu lat przeżywa swój absolutny renesans. W popularyzację wegetarianizmu i weganizmu aktywnie włącza się wiele gwiazd, celebrytów i influencerów. To grono poszerza się coraz bardziej, co spowodowało, że w 2019 roku wegetarianizm wymieniany jest jako jeden z 10 najważniejszych trendów!


Autor: www.portalspozywczy.pl/ pr
Data: 17-07-2019, 12:33
fot. shutterstock

Jak to się stało, że coś, co kilka lat temu budziło drwiący uśmiech, stało się tak ważne? Składa się na to wiele czynników.

Do osób, które nie jedzą produktów mięsnych ze względów etycznych, dołączają fleksitarianie, czyli ci konsumenci, którzy ograniczają ilość spożywanego mięsa z powodów zdrowotnych i ekologicznych. Aż 43% Polaków deklaruje, że nie je w ogóle lub stara się ograniczać jedzenie mięsa.

Z badań firmy FRoSTA wynika, że aż 45,1% z nas ma w swoim gronie osoby na diecie roślinnej. Dzieje się tak, gdyż jesteśmy coraz bardziej świadomymi konsumentami. Interesuje nas nie tylko smak tego, co jemy, ale też to, jaki ma na nas wpływ. Ostatnio także to, jaki ma wpływ na kondycję planety. Jak podaje Fundacja „Nasza Ziemia”wyprodukowanie 1 kg wołowiny pochłania aż 14 500 l wody. To bardzo dużo. Dla porównania, na wyprodukowanie 1 kg sałaty potrzeba 240 l wody.

Według Instytutu Żywności i Żywienia, to właśnie warzywa i owoce powinny być podstawą naszego menu i stanowić co najmniej połowę tego, co w ogóle jemy w trakcie dnia. 

© Portal Spożywczy 2019-12-14 18:54:46