666 Drukuj
Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Wzgórza prosecco znalazły się na liście światowego dziedzictwa UNESCO

Wzgórza, na których dojrzewają winogrona, służące do wyrobu wina prosecco, trafiły na listę światowego dziedzictwa UNESCO. O wyróżnienie dla regionu ubiegano się od ponad dekady.


Autor: portalspozywczy.pl
Data: 29-07-2019, 15:37
fot. materiały prasowe

Prosecco to włoskie białe wino musujące, produkowane w regionach między wzgórzami Conegliano
i Valdobbiadene. Dzięki lekkiemu, owocowemu smakowi, trunek podbił podniebienia miłośników win, zyskując miano najlepiej sprzedającego się wina musującego na świecie.  Teraz, za sprawą wpisania terenów, z których się wywodzi, na listę UNESCO, ma szansę stać się jeszcze bardziej cenionym trunkiem.

Wzgórza prosecco to już 55 włoski region wpisany na poważaną listę. Umieszczenie go wśród najcenniejszych obiektów dziedzictwa kulturowego i naturalnego na świecie, to nie tylko podniesienie prestiżu wina tworzonego z rosnących tam winogron, ale też gwarancja ochrony tego wyjątkowego miejsca i jego roli dla przyszłych pokoleń.

Jakie prosecco wybrać, aby mieć pewność co do oryginalności trunku? Wyborny smak pochodzący wprost z włoskich wzgórz zamknięty jest w butelkach Terra Serena. Winnice Serena leżą w samym centrum strefy wpisanej na listę UNESCO. Posiadają własną ziemię i nasadzenia w czterech lokalizacjach, znajdujących się w strefach: Costaross, Manzana, Via dei Colli i Vite Vita. To piękny obszar ukształtowany przez wieloletnią pracę człowieka i jego dbałość o krzewy winorośli.

© Portal Spożywczy 2020-02-25 22:32:45