666 Drukuj
Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Kraków: Blisko 100 pitników wody z kranu w szkołach

Już blisko 100 pitników wody z kranu zostało zamontowanych w krakowskich szkołach. Do 20 września trwa nabór do czwartej edycji programu „W Krakowie dobra woda prosto z kranu w Twojej szkole!”.


Autor: PAP
Data: 28-08-2019, 16:40
fot. shutterstock

O tym, że rośnie liczba pitników w krakowskich placówkach edukacyjno-oświatowych (szkoły, ale i przedszkola i Uniwersytet Pedagogiczny) poinformował w środę dziennikarzy prezes Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Krakowie Piotr Ziętara.

Zgodnie z informacjami krakowskich wodociągów, w 83 placówkach edukacyjno-oświatowych w mieście jest 91 pitników. Ziętara wyraził nadzieję, że coraz więcej szkół będzie zainteresowanych wodą z kranu.

Przedsiębiorstwo Wodociągi Miasta Krakowa przekonuje, że woda z kranu jest dobra i zdrowa i zachęca szkoły do montażu pitników. "Zamontowanie takich urządzeń w szkołach nie tylko spowoduje, że dzieci będą chętniej sięgać po wodę, która jest zdecydowanie zdrowsza niż kolorowe napoje gazowane, ale także przyczyni się do kształtowania świadomych postaw proekologicznych" - czytamy na stronie internetowej krakowskich wodociągów.

Do programu może przystąpić każda szkoła zlokalizowana na terenie Gminy Miejskiej Kraków i zaopatrywana w wodę przez Wodociągi Miasta Krakowa.

Jak czytamy na stronie internetowej wodociągów, pitnik to urządzenie do udostępniania wody pitnej zamontowane do ściany, posiadające misę i kranik, do którego należy doprowadzić wodę zimną i zapewnić odpływ ścieków poprzez podłączenie do wewnętrznej instalacji wodociągowo-kanalizacyjnej szkoły. Koszt urządzenia i jego montażu ponoszą Wodociągi Miasta Krakowa. Koszty dostosowania instalacji wewnętrznej ponosi szkoła.

Wniosek o objęcie programem zainteresowane szkoły mogą nadsyłać do 20 września na adres siedziby Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji lub pocztą elektroniczną.

Krakowskie wodociągi realizują analogiczny projekt w urzędach i szpitalach. W urzędach zostało jak dotąd zamontowanych 13 pitników, a w szpitalach - trzy.

© Portal Spożywczy 2020-02-23 11:28:25