666 Drukuj
Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Kampania cukrownicza w pełni rozpoczęta

W tym roku warunki dla uprawy buraka cukrowego były trudne. Wystąpił wzmożony atak szkodników, co dało się szczególnie odczuć z uwagi na ograniczenia w stosowaniu zapraw nonikotynoidowych. Dodatkowo to kolejny rok naznaczony suszą. Stąd przy nawet dość dobrej zawartości cukru, plon korzeni buraka cukrowego u większości plantatorów niestety jest poniżej oczekiwań.


Autor: Farmer.pl
Data: 09-09-2019, 12:57
fot. shutterstock

feifer&Langen przyjmuje dostawy buraka cukrowego już w 3 cukrowaniach. Jako pierwsze, z końcem sierpnia wystartowały: Cukrownia Gostyń i Cukrowni Miejska Górka (woj. wielkopolskie). Od 3.09 przyjmowane są dostawy w Cukrowni Glinojeck (woj. mazowieckie), od dzisiaj 9.09 także w Środzie Wielkopolskiej.

Südzucker Polska także ruszył z kampanią w Cukrowni Cerekiew (woj. opolskie) i w Cukrowni Strzelin (woj. dolnośląskie). Na jutro 10.09 zaplanowano początek przyjmowania dostaw w Cukrowni Świdnica (woj. dolnośląskie), dzień później 11.09 w Cukrowni Ropczyce (woj. podkarpackie). Kampania w zależności od regionu potrwa do pierwszej lub drugiej dekady stycznia 2020 r.

Czytaj więcej: Farmer.pl

© Portal Spożywczy 2020-02-22 23:31:51